Biegi Górskie MUFLON

MUFLON 2023 - podsumowanie

Trzecia edycja Biegów Górskich MUFLON już za nami. W tym roku przygotowaliśmy 3 dystanse: 10, 21 i 32 km na których wystartowało łącznie 130 osób. Trasy były urozmaicone – zawodnicy biegli po asfalcie, szutrze, drogach leśnych, mokradłach, błocie, w pełnym słońcu ale też i w cieniu – w upale i chłodzie, mocno pod górę jak i mocno w dół. Z takimi warunkami poradzili sobie jednak wszyscy zawodnicy z czego się niezmiernie cieszymy i serdecznie gratulujemy.

Dystans 32 km:

Na starcie najdłuższego dystansu stawiło się 46 zawodników w tym 8 osób z Dusznik. Najszybszy okazał się Pasik Tomasz z Jugowa, który tą bardzo wymagającą trasę pokonał w 2 godziny i 28 minut. Drugi z czasem 2:38:52 był Górak Przemysław z Sobótki natomiast na 3 miejscu uplasował się Duszniczanin Stojanowski Mariusz, który nie ukrywał radości z osiągniętego rezultatu (czas 2:46:12). Oczywiście wygrał też klasyfikację na najlepszego Duszniczanina, a w niej na podium stanęli też: Kogut Maciej (z czasem 3:18, 10 w „generalce”) i Giza Dawid (z czasem 3:28 11 w „generalce” ).

Dystans 21 km:

Tutaj na starcie zameldowało się 52 zawodników w tym tylko jeden Duszniczanin – Głuch Jacek. Jacek ukończył bieg na 30 miejscu z czasem 2:24:03 oczywiście zgarniając nagrodę dla najlepszego Duszniczanina.
W klasyfikacji generalnej panów wygrał Glapiak Damian z Buczy z czasem 1:27:00 pozostawiając za sobą Brydla Pavla z czeskiego Trutnova (1:29:10) i Rozkosza Bartosza z Miłoszyc (1:39:43).
Wśród kobiet wygrała Metelkova Tana z Hradca Kralove z czasem 1:39:42. Tana okazała się bardzo mocną zawodniczką – na metę wbiegła 1 sekundę przed trzecim z panów – Bartoszem Rozkoszem.
Druga z pań – Bajsarowicz Marlena z Wrocławia straciła do Tany ponad 17 minut. Jej czas to 1:56:52.
Trzecia natomiast była Dyja Magdalena z Polanicy-Zdroju (2:11:43).

Dystans 10 km:

W najkrótszym dystansie wystartowało 30 osób a najszybszy na mecie był Franczak Mariusz z Księgnic – jego czas to 44 minuty i 38 sekund. Drugie miejsce przypadło panu Pawłowi Świat ze Szczytnej (46:59 a trzecie – Norbertowi Jachymczyk z Jaworzna(47:41).

Wśród kobiet wygrała Wicha Iwona z Warszawy (47:06), druga była Duszniczanka – Daria Bochnak (57:54) a trzecia Babińska-Popiłka Ewelina z Radkowa (59:34). Daria wygrała rywalizację wśród Duszniczan pozostawiając za sobą Glińskiego Eryka i Mateusza Kasprzyk.

Na dystansach 21 i 32 km udekorowano także zawodników w klasyfikacjach wiekowych.
Pełnie wyniki: 10 km / 21 km / 32 km

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach. Po rozmowach z wami wiemy co poprawiać i nad czym pracować w następnych edycjach. Przygotowania uruchamiamy już teraz.

Zapraszamy też na kolejne z cyklu dusznickich biegów górskich zawody w Dniu Niepodległości – 11 listopada a w nich kultowa czasówka – podbieg na Muflon.

Ranking Biegaczy Górskich

Nasze wydarzenie zarejestrowaliśmy w systemie Rate My Trail. Bardzo fajny – POLSKI – projekt, który zrzesza obecnie już ponad 500 tys. biegaczy i prawie 5000 wydarzeń. Możecie tam przeanalizować zarówno swoje starty jak i swoich rywali. Zapraszamy.