Kilka słów o Dusznikach

Sudety to łańcuch górski wyjątkowej urody niezależnie od pory roku. Podobnie jest w przypadku Dusznik-Zdroju i ich najbliższej okolicy. Szczególnie uroczo jest tu latem, kiedy to bujna w każdym zakątku przyroda ukazuje swoje najlepsze oblicze. Odwiedzając Dolny Śląsk nie sposób nie zaglądnąć w te strony. Duszniki-Zdrój to świetne miejsce do spędzenia letniego urlopu. To doskonała baza wypadowa zarówno dla turystów pieszych jak i rowerowych. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają szansę podziwiać piękno przyrody podczas pieszych wędrówek czy rowerowych przejażdżek. Kilometry szlaków tylko czekają na turystów. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest świetnym sposobem na poprawę samopoczucia, a także na zwiększenie produkcji czerwonych krwinek w naszym organizmie.

Duszniki-Zdrój są miastem przyjaznym turystom ceniącym sobie aktywny wypoczynek. Szeroko rozwinięta baza sportowa sprawi, że każdy znajdzie tu idealne warunki do uprawiania sportu. Asfaltowe trasy Dusznickiej Areny zachęcają do uprawiania biegów, nordic walking, jazdy na rowerze i nartorolkach. Na aktywnych turystów czeka również zielona ścieżka zdrowia wraz z siłowniami plenerowymi. Zieleniec – górska część Dusznik-Zdroju, poza bogatą ofertą zimową, w sezonie letnim ma również dużo do zaoferowania. Szlaki piesze i rowerowe w Górach Orlickich doprowadzą nas m.in.: do Czeskiego schroniska „Masarykova Chata” czy na „Orlicę” – najwyższego szczytu tego pasma po Polskiej stronie. Dla wszystkich szukających odmiany dla pieszych wędrówek, Zieleniec oferuje profesjonalnie wyposażone pole do Disc Golfa.

Poza bogatą ofertą sportową Duszniki-Zdrój to także miasto z historią. Zabytkowy Rynek z kamieniczkami, Muzeum Papiernictwa, Teatr Zdrojowy im. F. Chopina, kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła z amboną w kształcie wieloryba oraz Pijalnia Wód Mineralnych to obowiązkowe miejsca do zobaczenia przez każdego turystę. Jednym z najbardziej znanych gości przebywających w Dusznikach-Zdroju był Fryderyk Chopin. Podczas pobytu leczniczego dostrzegł również walory turystyczne miejscowości. Wędrował on szlakami rozciągającymi się dookoła Dusznik-Zdroju, zachwycał się wspaniałymi krajobrazami oraz przyrodą.

Po długich spacerach w ramach odpoczynku warto skorzystać z koncertów organizowanych w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina. Dodatkowo w kalendarzu imprez cyklicznych znajdują się wydarzenia takie jak Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, Święto Papieru w dusznickim Muzeum Papiernictwa, Jarmark Św. Piotra i Pawła, oraz liczne imprezy sportowe.

Aktualności

zobacz co się dzieje

Slide
Przewodnik offline
Social media.
DUSZNIKI.
WIĘCEJ NIŻ ZDRÓJ.
BĄDŹMY ZAWSZE W KONTAKCIE

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Właściciel strony:
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
ul. Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: bp@duszniki.pl

Więcej informacji:
Informacja Turystyczna
ul. Rynek 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: informacja@duszniki.pl

Skip to content