Etap III: Wałbrzych - Duszniki-Zdrój

Tour de Pologne

Na terenie Dusznik-Zdroju kolarze przejadą następującą trasą: wjazd peletonu drogą krajową nr 8 od strony Szczytnej. Następnie kolarze przejadą „ósemką” aż do drogi wojewódzkiej prowadzącej na Zieleniec (górna droga). Tam rozpocznie się prawdziwa kolarska walka – ostatni tak długi podjazd, który być może już wyłoni zwycięzcę etapu, a może i nawet całego wyścigu. Na Zieleńcu premia górska. Po przejechaniu przez górską część Dusznik-Zdroju, zjazd drogą powiatową (dolna droga). Kolarze dojadą drogą powiatową do ul. Parkowej (przy kolorowej fontannie), skręcą w ul. Podgórze, tak aby po chwili dojechać do drogi leśnej prowadzącej na obiekt biathlonowy Centralnego Ośrodka Sportu (skręt z ul. Podgórze na wysokości Karczmy Bławatek). Przed samą metą czeka na kolarzy krótka, aczkolwiek stroma „ścianka”. Po wjeździe na obiekt kolarze od razu udadzą się na linię mety, która zlokalizowana będzie w okolicy strzelnicy.

 

START III etapu: poniedziałek, 31 lipca 2023

Dystans: 163,3 km
Przewyższenia:
ponad 3000 m
Najwyższy punkt: Duszniki-Zdrój – Zieleniec

 

Trzeci etap rozpocznie się w Wałbrzychu, drugim najludniejszym mieście Dolnego Śląska. Jest to typowy górski etap z przewyższeniem wynoszącym ponad 3000 metrów. Aby dojechać do mety w Dusznikach-Zdroju, zawodnicy będą musieli pokonać 163 km. Na tym etapie do zdobycia będą 3 Premie Górskie PZU II kat. w Walimiu, na Przełęczy Jugowskiej oraz w Zieleńcu oraz Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Pieszycach. Widowiskowa meta zlokalizowana jest na na arenie biathlonowej Centralnego Ośrodka Sportu.

 

 

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców do przybycia na Jamrozową Polanę i zobaczenia na żywo tego widowiska. Kto nie chce wchodzić na polanę, może kibicować na ulicach naszego miasta.

Uwaga! Wejście na obiekt biathlonowy na Jamrozowej Polanie wyłącznie piechotą przez ul. Wybickiego, dalej przez tzw. „przekaźnik” i trasami do stadionu. Brak możliwości dojazdu samochodem.

Na terenie naszego miasta ulice objęte wyścigiem tj.:

  • Droga krajowa DK8 – od Polanicy Wolany do skrzyżowania z drogą wojewódzką na Zieleniec
  • Droga wojewódzka 389 – odcinek od DK8 do skrzyżowania z drogą powiatową za Zieleńcem
  • Droga powiatowa 3301D – Od skrzyżowania za Zieleńcem do ulicy Parkowej
  • ul. Parkowa
  • ul. Podgórze – od parku do Karczmy Bławatek

zamknięte będą dla całego ruchu mniej więcej w godzinach 15.00 – 16.30 (na czas przejazdu kolarzy).

Nie wyznacza się objazdów. Bardzo prosimy odpowiednio wcześniej zaplanować podróże z wykorzystaniem tych dróg.

Życząc kibicom kolarstwa pozytywnych wrażeń sportowych prosimy też o zachowanie szczególnej ostrożności, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń Policji i służb porządkowych.

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Właściciel strony:
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
ul. Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: bp@duszniki.pl

Więcej informacji:
Informacja Turystyczna
ul. Rynek 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: informacja@duszniki.pl

Skip to content