Bieg Górski 11 km


START: sobota, 24 sierpnia 2024, godzina 11.00

Przewyższenia: 483 m (wg. www.alltrails.com)
Najwyższy punkt: droga nad Schroniskiem pod Muflonem – 723 m.n.p.
Nawierzchnia: Asfalt: 50,5%, Szuter: 15,5%, Drogi leśne: 34%
Punkt z wodą: Villa Fortuna – ok. 5,5 km
Limit osób: 200;
Limit czasu: 2 godziny
Opłata startowa:
70/80/90 zł; dla Duszniczan 60 zł

START – Plac Warszawy – ul. Sportowa – ul. Wiejska – Góralski Dwór – Skrzyżowanie Czerwony szlak turystyczny – Schronisko pod Muflonem – Ośrodek Strzecha – Park Zdrojowy – Pensjonat Villa Fortuna – góra Ołtarz – Czarny Staw – Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – ul. Wybickiego – ul. Klubowa – META

POBIERZ PLIK GPX

Opis trasy

Start w tym roku usytuowany jest na łąkach poborowinowych za Źródłem Agata na wysokości 530 m.n.p.m. Zawodnicy przebiegną niewielką część miejską i będzie to odcinek płaski. Po wbiegnięciu na ulicę Wiejską czeka pierwszy stromy i dość długi podbieg – liczy on 2700 metrów i 223 metry różnicy poziomów. Trasa prowadzi obok ogródków działkowych w kierunku Schroniska pod Muflonem. Tutaj też najwyższy punkt na trasie 723 m.n.p.m. Droga w tej części wiedzie już przez las a jej podbudowa to szuter.

Po minięciu schroniska trasa prowadzi w dół z powrotem do miasta żółtym szlakiem turystycznym. Jest to odcinek drogi leśnej, który służy turystom na spacery z Dusznik do schroniska. Warte odnotowania jest że obok trasy można jeszcze zauważyć ślady dawnego toru saneczkowego – zwłaszcza na mostku, który znajduje się właśnie nad nim. 

Gdy skończy się las i rozpoczną zabudowania to znaczy, że zawodnicy będą już w części zdrojowej Dusznik-Zdroju. Teraz do pokonania odcinek przez Park między innymi obok Teatru Zdrojowego i Kolorowej Fontanny. Za parkiem należy przebiec przez mostek nad Bystrzycą Dusznicką. Ta część trasy powinna być znana biegaczom, którzy zaliczyli „dychę” w tamtym roku. Ciężki podbieg rozpoczynający się poniżej Villi Fortuna, początkowo po asfalcie a w drugiej części już drogą leśną. Zaraz za nim techniczny stromy zbieg w stronę Czarnego Stawu. W dolinie należy wykonać przeskok przez strumyk i asfaltową drogą publiczną pobiec w kierunku Podgórza aż do karczmy Bławatek.

Ten uliczny odcinek kilka dni wcześniej będą pokonywać kolarze podczas kolejnej, 81 już edycji Tour the Pologne. Organizatorom spodobał się zwłaszcza finiszowy podjazd na Jamrozową Polanę, którym trasa „muflonowej jedenastki” będzie też prowadzić. Biegacze będą mieli więc możliwość poznać 700 metrowy odcinek ze średnim nachyleniem 10% który doprowadzi ich do Centralnego Ośrodka Sportu, a tam trasami biathlonowymi między innymi przez strzelnicę sportową pobiegną w kierunku góry Gajowa ze zboczy których już tylko drogą w dół do mety.

ZAPISY

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Właściciel strony:
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
ul. Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: bp@duszniki.pl

Więcej informacji:
Informacja Turystyczna
ul. Rynek 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: informacja@duszniki.pl

Skip to content