Nie chcesz martwić się o miejsce parkingowe i warunki na drodze? Skup się na radości z szusowania i na narty wygodnie dojedź skibusem. Na sezon 2022–23 przygotowaliśmy dwie trasy z 21 przystankami i kursami przez siedem dni w tygodniu. Skibus rusza już 25 grudnia.

INFOLINIA SKIBUS:
+48 535 981 808

POBIERZ PEŁNY PRZEWODNIK
Rozkład jazdy i rozmieszczenia przystanków w wersji PDF dostępny jest TUTAJ.

Dwie linie

Komunikacja została podzielona na dwie linie: niebieską i zieloną. Linia niebieska rozpoczyna swój bieg na dworcu PKP i przez Zdrój prowadzi do stacji narciarskiej od strony wyciągu Nartorama. Natomiast linia zielona rozpoczyna swój bieg na Pogórzu i następnie przez Zdrój i przystanek PKS  przy DK8, by wjechać do stacji narciarskiej od strony Hotelu Zieleniec (przystanek Mieszko). Tą linią dojedziecie również do tras narciarstwa biegowego w Górach Orlickich przy kamieniu Rübartscha (przystanek Przystanek Alaska). Na linii zielonej zaplanowano po cztery kursy na dzień, a na niebieskiej, która pozwoli przemieścić się w 20 minut z przystanku Park Zdrojowy do przystanku Nartorama, po siedem kursów dziennie. Nowością jest przystanek przy rezerwacie „Torfowisko pod Zieleńcem”. Skibus kursować będzie codziennie z dodatkowym kursem w noc sylwestrową, tak aby zapewnić transport wszystkim chętnym powitać Nowy Rok na nartach.

Uwaga korki

Ilość miejsc parkingowych, przepustowość drogi prowadzącej przez Zieleniec w połączeniu z bardzo często niewielkim doświadczeniem kierowców w jeżdżeniu po śniegu prowadzą do „korkowania” się stacji, dlatego obie linie prowadzą przez parkingi gdzie można bezpiecznie pozostawić swój samochód. Przystanek Parking A to parking strzeżony, a Parking B to ogólnodostępny. Wszystkie kursy skibusa realizowane będą autobusami niskopodłogowymi, w których wygodnie dojedziecie na stok ze swoim sprzętem narciarskim.

Bilety

Opłaty za przejazd skibusem w sezonie 2022–2023 zostały ustalone według dwóch stawek. Bilet z bonifikatą to koszt 5 zł za osobę w jedną stronę. Bilety te przysługują gościom nocującym na terenie Dusznik-Zdroju. Aby móc skorzystać z tańszego przejazdu należy mieć potwierdzenie uiszczenia opłaty uzdrowiskowej – otrzymacie je w obiekcie noclegowym. Za 5 zł na Zieleniec wjadą również mieszkańcy Dusznik-Zdroju. Aby móc skorzystać ze zniżki, muszą się zgłosić do Urzędu Miejskiego po skibuspass. Dla pozostałych osób koszt przejazdu to 15 zł.

Uwaga duszniczanie! Aby otrzymać skibuspass należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego z dowodem osobistym i dokumentem potwierdzającym zamieszkanie w naszej gminie. Może to być: potwierdzenie opłaty podatku od nieruchomości, rachunek za prąd lub gaz.

Skibuspass można wyrobić od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 w Biurze Obsługi Klienta na parterze ratusza.

Mendelssohnowie

Czytaj więcej

Skibus 2022-23

Czytaj więcej

Zima w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej

Wieża widokowa na Orlicy

Czytaj więcej

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej