13.06.2022

OSP fest: otwieramy remizę!

Burmistrz Miasta zaprasza na oficjalne otwarcie zmodernizowanej remizy strażackiej i OSP Fest, którym rozpoczniemy tegoroczne wakacje!

Oficjalne otwarcie remizy rozpocznie parada strażacka z pocztami sztandarowymi i orkiestrą dętą. Galowy pochód przejdzie z Placu Warszawy przez Rynek do remizy strażackiej na ul. Sudeckiej. Następnie odbędzie się część oficjalna przed remizą, podczas której przetniemy czerwoną wstęgę i nastąpi pierwszy symboliczny bojowy wyjazd wozu z nowego garażu. Po części oficjalnej będziemy bawić się do północy świętując pierwszy dzień wakacji.

Na scenie na Park & Ride wystąpi orkiestra dęta z Hronova, Andrzej Biliński – finalista „The Voice Senior”, ACE Cover Band oraz Dj A_Laska. Ponadto animacje i zabawy strażackie dla dzieci, bańki mydlane, dmuchańce, wata cukrowa, gotowana kukurydza, foodtrucki z grillem, czeskim piwem, burgerami i frytkami.

Będzie Fest!

ACE COVER BAND
to Polska formacja z Wrocławia, założona kilka lat temu przez legendarnego już wrocławskiego muzyka Waldemara „ACE” Mleczko . Ten bardzo znany i uznany w środowisku artystycznym polski muzyk, grał w wielu zespołach z czołówki list przebojów min. ŁZY, BIG CYC, BANDA I WANDA. ACE po wielu latach koncertowania w kraju i za granicą postanowił założyć zespół grający covery wielkich światowych hitów, zarówno zespołów, które przeszły już do historii rocka, jak i tych, które są aktualnie na szczycie światowych list przebojów. Powstał więc program złożony z utworów kapel takich jak: The Rolling Stones, Hendrix, AC/DC, U2, Red hot Chili Peppers czy Kings Of Leon… Koncerty w wykonaniu Ace Cover Band, to zawsze bardzo dynamiczny, żywiołowy show.

Skład bandu: Waldemar „Ace” Mleczko – leader, gitara, wokal – Oficjalny Endorser firmy IBANEZ na Polskę, Marek Kajdrys – perkusja. – współpraca z czołówką Polskich wykonawców, oraz wieloletni tester blach firmy MAINL, Marek Klimaszewski – wokal, Jarosław Pawlicki – gitara basowa i Tomasz Dura – gitara

Andrzej Biliński
pochodzi z Raciborza, gdzie się wychował i uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego. Od 1989 r. mieszka w Kudowie-Zdroju, gdzie do 2004 r. pracował w Sanatorium Dziecięcym „Marzanka”. Następnie przeszedł na emeryturę. Uczestnik ścisłego finału programu „The Voice Senior” rozpoczął swoją przygodę z muzyką od beatowego zespołu „Kosy”, którego był członkiem. Zespół grał przeboje polskich i zagranicznych bandów, a także swoje własne kompozycje. Andrzej Biliński był również wokalistą big-bandu działającego w Kędzierzynie-Koźlu. Grał dla Polonii w Niemczech, a w 2001 r. wystąpił wraz z recitalem w Teatrze Polskim w Sztokholmie. Wielokrotnie brał udział w Festiwalu Moniuszkowskim.