Duszniki-Zdrój są doskonałym miejscem jako baza treningowa dla przedstawicieli wielu dyscyplin sportu. I chodzi nie tylko zawodników narciarstwa biegowego czy biatlonu. Wyjątkowy mikroklimat sprzyjający większej produkcji czerwonoych krwinek, okoliczne tereny górskie, a także dostępna w samym mieście infrastruktura sportowa (stadion im. Kazimierza Górskiego oraz kompleks sportowy z halą, boiskami oraz zapleczem treningowym) to idealne miejsce dla zgrupowań ekip sportów drużynowych, biegów, kolarstwa górskiego, łyżwiarstwa  oraz wielu innych.

W pobliżu miasta znajdują się także trzy baseny (Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Kłodzko), natomiast nad wszystkim pieczę trzyma Szkoła Mistrzostwa Sportowego, będąca przede wszystkim elitarnym miejscem kształcenia i rozwijania przyszłych mistrzów biatlonu.

dsc_0106

Warto podkreślić również, że sprzyjającym czynnikiem jest uzdrowiskowy charakter naszego miasta, który jest naturalnym wsparciem dla sportowców, podnoszącym efektywność treningów.

W Dusznikach-Zdroju godziny treningów spędzili na przykład mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, Zbyszek Bródka: ?Tym razem w Dusznikach Zdrój-Zieleńcu szlifujemy formę na sezon, jest to moje pierwsze zgrupowanie w tej malowniczej miejscowości, ale mam nadzieje, że nie ostatnie. Tor wrotkarski piękne widoki gór, cisza i spokój czyli wszystko czego potrzebujemy do treningu, a zapomniałem jeszcze potrzebne są jeszcze chęci? (6 września 2016, źródło: www.zbigniewbrodka.pl) czy wicemistrzyni świata i olimpijska w kolarstwie górskim, Maja Włoszczowska: ?No całkiem miło, tylko czemu tak zimno?!??#winteriscoming … @ Miasto Duszniki-Zdrój? (7 października 2016, źródło: Twitter, @MajaKRT).

Na górskich trasach często spotkać można Weronikę Nowakowską-Ziemniak, która z Dusznik pochodzi, a także polskiego mistrza biatlonu Tomasza Sikorę, który jest trenerem koordynatorem w dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

dsc_1848

Oprócz jednych z największych gwiazd polskiego sportu w nasze okolice regularnie przyjeżdżają też kadra A i B Polskiego Związku Narciarskiego, łyżwiarskiego, oczywiście sportów wrotkarskich, kolarstwa, biatlonu, a nawet psich zaprzęgów!

Duszniki-Zdrój otwierają się na wszystkich, którzy w przyjaznych warunkach i wyjątkowej atmosferze chcą szlifować umiejętności i dbać o sportową kondycję. Władze miasta oraz gestorzy postarają się stworzyć do tego idealne warunki, aby w naszym mieście mogli rozwijać się mistrzowie najróżniejszych dyscyplin.

Mendelssohnowie

Czytaj więcej

Skibus 2022-23

Czytaj więcej

Zima w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej

Wieża widokowa na Orlicy

Czytaj więcej

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej