Sezon letni

Dusznik-Zdrój. Wyjątkowe miejsce na dolnośląskiej mapie przygód i atrakcji. Tętniące życiem przez cały rok miasto oraz jego okolice to pełna paleta wypoczynkowych możliwości. Lato, choć zagląda w te strony nieco później, pełne jest ciepła, bogatej przyrody i mikroklimatu, którego na próżno szukać w innych miejscach tego regionu.

Począwszy od majowego weekendu trwa w Dusznikach szczyt sezonu urlopowo-wypoczynkowego. Zieleni mnóstwo jest nie tylko w Zieleńcu, ale i Zdrojowym Parku, otaczających Duszniki górach i pagórkach. Co ważne, wspomniane ciepło niezwykle rzadko oznacza upał – on w Dusznikach turystom doskwiera niezwykle rzadko, co również zawdzięczamy wyjątkowemu klimatowi.

Duszniki-Zdrój dostępne są dla wszystkich. Dobrze będą się tu czuć całe rodziny – atrakcji dla najmłodszych dostępnych jest całe mnóstwo, a i otaczające miasto góry (Orlickie, Bystrzyckie i Stołowe) są do rodzinnych wypadów wręcz wymarzone. Odnajdą się w Dusznikach zapewne też wszyscy, którzy od życia więcej wymagają sportowej aktywności i intensywnego trybu życia. Dłuższe górskie eskapady, kolarstwo górskie czy nartorolki to tylko niektóre z pomysłów na wypełnienie każdej wolnej chwili.

Duszniki nie zapominają jednak o swej uzdrowiskowej i wypoczynkowej tradycji. Przepiękny Park Zdrojowy, z fontanną, zagajnikami i bujną roślinnością czeka na kuracjuszy nie tylko latem, ale i piękną w tych stronach jesienią czy wiosną.

Choć pobliskie góry do najwyższych nie należą, warto pamiętać, że i w tu aura lubi być kapryśna i dynamicznie się zmieniać. Burza, choć zjawiskiem jest niewątpliwie fascynującym, bywa w tych stronach bardzo niebezpieczna, szczególnie na otwartych przestrzeniach Gór Orlickich i Bystrzyckich.

Lato w Dusznikach pełne jest jednak pięknych kolorów, możliwości efektywnego wypoczynku, którego przecież tak bardzo w dzisiejszych czasach poszukujemy oraz przepysznych widoków. Wyrwać się na spacer dzikim szlakiem w stronę torfowiska, czy w tajemnicze zakamarki Błędnych Skał to tylko niektóre z pomysłów. A jest ich w naszych stronach całe mnóstwo, o czym przeczytać Państwo mogą na naszej stronie.

Aktualności

zobacz co się dzieje

Slide
Przewodnik offline
Social media.
DUSZNIKI.
WIĘCEJ NIŻ ZDRÓJ.
BĄDŹMY ZAWSZE W KONTAKCIE

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Właściciel strony:
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
ul. Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: bp@duszniki.pl

Więcej informacji:
Informacja Turystyczna
ul. Rynek 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: informacja@duszniki.pl

Skip to content