Dusznicki Piknik Rowerowy

Zapraszamy na II edycję Dusznickiego Pikniku Rowerowego, która odbędzie się 1 października na Torze Wrotkarskim w godz. 14:00 – 18:00. Podobnie jak w tamtym roku i tym razem czekać na Was będą różne zadania sprawnościowe, na których trzeba będzie wykazać się precyzją, szybkością, dobrą techniką i … poczuciem humoru.

Każdy uczestnik musi się przed piknikiem zarejestrować – dzięki temu otrzyma się kartę zawodnika uprawniającą do udziału w konkurencjach. Można to będzie zrobić wcześniej na stronie wydarzenia na FB lub w dniu pikniku od godziny 13.00. Liczba miejsc jest ograniczona więc do dzieła!

Poza konkursowymi torami przeszkód będziemy mieli dla Was też kilka niespodzianek i nowości: na torze pojawią się zwariowane rowery – co to jest? Wyobraźcie sobie, że wsiadacie na rower, skręcacie w prawo a on jedzie w lewo, albo rower który w ogóle nie skręca. Będą też takie cuda jak monocykl, bicykl albo mini rower.

Ponadto do dyspozycji oddamy tor trike and bike – tutaj będziecie mogli spróbować swoich sił w poślizgach nadsterownymi konstrukcjami na specjalnie przygotowanym placu.

Na piknik zapraszamy wszystkich – zarówno dzieci jak i dorosłych. Przychodźcie całymi rodzinami, czekać na was będzie niezła zabawa.

ZAPRASZAMY


REGULAMIN

UDZIAŁ

 1. W zawodach może wziąć udział każdy (dorośli i dzieci), jest to forma zabawy dlatego zachęcamy całe rodziny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona.
 2. Startujący otrzymuje kartę zawodnika plus 7 dusznickich TALARÓW. Karta zawiera miejsce na przyklejenie naklejek – 5 różnych części rowerowych.

KONKURENCJE PUNKTOWANE

 • W pikniku przeprowadzonych zostanie 7 konkurencji – dokładnie tyle ile talarów otrzyma się na wstępie. Za udział w konkurencji płaci się 1 TALAR. To uczestnik decyduje w jakich konkurencjach i ile razy będzie startował.
 • Planowane konkurencje:
  • Rower przeciwskrętny
  • Mini bike
  • Energorower – tor slot car
  • Tor przeszkód 1 na własnym rowerze
  • Tor przeszkód 2 na własnym rowerze
  • Szlak terenowy na własnym rowerze
  • Tor trike and bike
 • Za pobicie rekordu w danej konkurencji zawodnik wygrywa jeden talar (rekordy ustalane będą w różnych kategoriach wiekowych). Dla zwycięzców przewidziane są odrębne nagrody.

CZĘŚCI ROWEROWE

 • Za udział w próbie otrzyma się część rowerową w postaci naklejki do karty zawodnika (w każdej próbie tylko 1 rodzaj).
 • Podczas trwania imprezy od czasu do czasu będzie uruchamiana giełda i skup części rowerowych – to miejsce gdzie można zamienić się na brakujące części lub sprzedać niepotrzebne.
 • W pełni uzupełniona karta zawodnika będzie podstawą do wzięcia udziału w końcowym losowaniu nagród.

POZOSTAŁE KONKURENCJE

 • Każdy uczestnik pikniku może wziąć udział w niepunktowanych próbach. Będą miedzy innymi kolejne zwariowane rowery (np. tandem, monocykl, bicykl), tor z alkogoglami, bańki mydlane.

FINAŁ Na koniec pikniku odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich w pełni uzupełnionych kart. Oprócz tego specjalne nagrody otrzymają też zwycięscy 5 konkurencji (nie wlicza się szlaku terenowego i toru trike).

Slide
Przewodnik offline
Social media.
DUSZNIKI.
WIĘCEJ NIŻ ZDRÓJ.
BĄDŹMY ZAWSZE W KONTAKCIE

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Właściciel strony:
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
ul. Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: bp@duszniki.pl

Więcej informacji:
Informacja Turystyczna
ul. Rynek 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: informacja@duszniki.pl

Skip to content