Nie tylko konopie

Nie tylko konopie – rośliny włókniste. Niezwykła wystawa w dusznickim młynie papierniczym. Już wkrótce sala wystaw czasowych w Muzeum Papiernictwa zmieni się nie do poznania – zawładną nią… rośliny. A tego w muzeum jeszcze nie było. Rośliny, lecz nie byle jakie, ale takie, z których można wytwarzać papier. Będą to… nie tylko konopie.

Ekologia w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna, a większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, ile dostojnych, dających dom choćby ptakom drzew jest obecnie wycinanych i wykorzystywanych do produkcji papieru. Są jednak alternatywy – rośliny włókniste, które spotkamy właśnie odwiedzając wystawę w muzeum, gdzie będziemy mogli zobaczyć je na żywo, przyjrzeć się produkowanym z nich przedmiotom oraz porównać różne rodzaje papieru. Podczas wernisażu, każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dawny czerpalnik i średniowieczną metodą stworzyć swój własny arkusz papieru z dodatkiem pokrzyw.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prelekcja na temat roślin papierniczych, wygłoszona przez prof. Przemysława Bąbelewskiego, absolwenta i pracownika Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Otwarcie wystawy odbędzie się 14 kwietnia (piątek), o godz. 17:00.

Slide
Przewodnik offline
Social media.
DUSZNIKI.
WIĘCEJ NIŻ ZDRÓJ.
BĄDŹMY ZAWSZE W KONTAKCIE

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Oficjalny serwis turystyczny Miasta Duszniki-Zdrój

Właściciel strony:
Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
ul. Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: bp@duszniki.pl

Więcej informacji:
Informacja Turystyczna
ul. Rynek 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 866 94 13
e-mail: informacja@duszniki.pl

Skip to content