17.12.2019

Skibus 2020 – rozkład jazdy

Przed nami sezon zimowy, a co za tym idzie skibus rusza w trasę! Od 25 grudnia aż do 1 marca będziecie mogli komfortowo dojechać do dwóch najlepszych w swoim rodzaju stacji w kraju ? narciarstwa zjazdowego Zieleniec Ski Arena oraz obiektu do narciarstwa biegowego i biathlonu Duszniki Arena.

Względem ubiegłego roku zaszło kilka drobnych zmian, jednak główny zamysł funkcjonowania skibusa pozostał taki sam. Narciarski autobus kursować będzie w dwóch wariantach ? linia zielona i niebieska. Specyfika zarówno miejscowości, jak i tras dojazdowych do stacji narciarskiej wymaga, aby autobus kursował dwoma drogami ? tak, aby w przypadku utrudnień związanych np. z silnymi opadami śniegu lub dużym natężeniem ruchu samochodów osobowych, nie blokować całkowicie jego funkcjonowania; jak również aby czas dojazdu był satysfakcjonujący.

W tym sezonie do dyspozycji narciarzy oddajemy 10 kursów skibusa przez cały dzień. Jest to mniej niż w zeszłym roku, jednak nie martwcie się. Wybrane kursy będą jeździć w tzw. podwójnej relacji, czyli o jednej godzinie przyjadą dwa autobusy, tak, aby podczas największych ?potoków? podróżnych każdy dojechał do celu.

Autobusy którymi będziemy podróżować będą posiadać miejsca na narty. Będą to tzw. autobusy niskopodłogowe.

Nowością w tym roku jest nowy przystanek ? Parking B. Jest on odpowiedzią na ciągły wzrost liczby samochodów osobowych wjeżdżających do Zieleniec Ski Arena. W czasie szczytów stacja narciarska bardzo szybko się zapełnia, a co za tym idzie brakuje miejsc parkingowych i tworzą się korki. Zachęcamy podróżnych, aby pozostawiali swoje samochodu już ,,na dole? i przesiedli się do skibusa. Do dyspozycji są w zasadzie dwa, położone niemal obok siebie parkingi ? wyżej wspomniany Parking B oraz parking strzeżony – Parking A. Usytuowane są one przy ul. Wojska Polskiego, w odległości ok. 800 metrów od drogi krajowej nr 8.

Poniżej prezentujemy mapę przystanków oraz rozkład jazdy – dostępne również w formacie PDF do pobrania – TUTAJ