02.10.2019

Nartorolkowy Asfalt Uphill 2019

Najstarszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach odbywa się co roku w Dusznikach-Zdroju. W tym sezonie po raz pierwszy odbędzie się w pierwszą niedzielę października i po raz pierwszy będzie finałem jedynego polskiego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Co więcej w bliskich okolicach Dusznik-Zdroju w sobotę zorganizowany zostanie zupełnie nowy nartorolkowy wyścig Skalny Uphill w Górach Stołowych.

Nartorolkowy bieg pod górę w Dusznikach-Zdroju zorganizowany zostanie już po raz szósty. Przez pierwsze cztery lata odbywał się pod nazwą ?Uphill Duszniki-Zdrój – Zieleniec?. Od 2018 roku znany jest jako Asfalt Uphill. W 2019 roku zawody weszły w skład jedynego polskiego cyklu nartorolkowego Vexa Skiroll Tour i będą jego finałem.

Bieg odbędzie się 6.10.2019 roku o godzinie 10:30. Zawodnicy wystartują z ul. Wojska Polskiego i po przebiegnięciu 10,5 km zakończą bieg przy dużym parkingu w Zieleńcu pokonując przewyższenie 340 m. Na listach startowych w chwili publikacji tego tekstu jest już około 80 uczestników z całej Polski.

W tym roku zawody odbędą się zgodnie z zasadami cyklu Vexa. Jedną z nich są osobne klasyfikacje dla startujących w trzech różnych konkurencjach: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną oraz dowolną, jak też na nartorolkach terenowych techniką dowolną. Po raz pierwszy w historii biegu pojawią się też regulaminowe limity dotyczące nartorolek. Zawodnicy mogą startować tylko na takich, które mają koła z czarnej gumy. Ten wymóg sprawia, że prędkości uzyskiwane na trasie są niższe, bliższe szybkości z jaką poruszają się narciarze biegowi, także wpłynie to pozytywnie na przyczepność kół do asfaltu. To wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczestników i wyrównaniu szans wszystkich startujących.

Dekoracje najlepszych w Asfalt Uphill, jak też w klasyfikacji generalnej indywidualnej i teamów rywalizujących w cyklu Vexa Skiroll Tour, odbędą się w Zieleńcu bezpośrednio po zawodach.

Więcej informacji o Asfalt Uphill znajdziesz na stronie: http://tour.vexa.pl/biegi/iv-tura/asfalt-uphill.html

Dzień wcześniej, czyli w sobotę 5.10.2019 roku o 13:00 w Łężycach po raz pierwszy odbędzie się całkowicie nowy nartorolkowy wyścig pod nazwą Skalny Uphill. Jego dystans wynosi 6 km, a trasa prowadząca pod górę ma przewyższenie 230 m. Meta zawodów znajduje się w okolicach Lisiej Przełęczy w Górach Stołowych. Bieg także zaliczany jest do cyklu Vexa Skiroll Tour.

Więcej informacji o Skalny Uphill znajdziesz pod adresem:

http://tour.vexa.pl/biegi/iv-tura/skalny-uphill.html

Oba biegi organizowane są przez MOKiS w Dusznikach-Zdroju wraz z organizatorami cyklu Vexa Skiroll Tour – portalem nartorolki.pl i firmą MT-Sport, a sobotnie zawody także we współpracy z Gminą Szczytna. Zapisy do biegów przyjmowane są przez internet pod adresem: http://tour.vexa.pl/zapisy do czwartku 3.10.2019 roku. Możliwe są także zgłoszenia osobiste w biurze zawodów przed biegami, jednak ta opcja wiąże się z wyższą opłatą startową.

Serdecznie zapraszamy do udziału lub kibicowania.