11.08.2022

II Biegi Górskie Muflon 2022

Już w najbliższy weekend wystartują II Biegi Górskie Duszniki-Zdrój 2022. Tradycyjnie na zawodnicy do pokonania będą mieli dwa dystanse: Półmaraton Muflon 21 km lub Bieg Górski 10 km. Start i meta przy Torze Wrotkarskim obok Alei im. Fryderyka Chopina.

Muflon – półmaraton górski

Tor rolkarski w Dusznikach-Zdroju (522 m n.p.m.), Schronisko pod Muflonem, Dolina Strążyska, Rancho Panderoza na Podgórzu, Tauron Duszniki Arena i znowu dusznicki tor rolkarski – 21 kilometrów malowniczych tras po górach Bystrzyckich i Orlickich, a w nich około 1100 metrów przewyższeń. Ostre podbiegi ale i ostre zbiegi, łatwo nie będzie, ale… przecież nie może.

Kategoria Open oraz kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn: do 29 lat, 30-39, 40-49 oraz 50+. Nagrody finansowe w kategorii Open za miejsca 1-3: 700, 500 i 300 zł, nagrody rzeczowe w pozostałych kategoriach. Ponadto dla trzech najszybszych duszniczan w Półmaratonie Muflon puchary burmistrza miasta oraz nagrody rzeczowe. Start biegu planowany jest na godzinę 10.00, a wręczenie nagród na 14:30

Bieg górski 10 km

W tym roku odbędzie się również towarzyszący bieg górski na 10 km. Trasa krótsza i nieco łatwiejsza ale równie malownicza. Także w tym dystansie przewiduje się odwiedzenie Schroniska pod Muflonem oraz Tauron Duszniki Arena. W „dyszce” klasyfikacja będzie tylko w dwóch kategoriach: mężczyźni i kobiety. Najszybszy mieszkaniec Dusznik-Zdroju otrzyma puchar burmistrza miasta oraz nagrody rzeczowe. Start biegu planowany jest na godzinę 11:00.

Strefa relaksu

Organizatorzy w tym roku przygotowali również strefę relaksu gdzie znajdować się będą dmuchańce dla dzieci, basen aby móc się schłodzić, strefa gastronomiczna i leżaki. Na żywo zagrają duszniccy DJ-e DJ A_laska  oraz DJ Angel. Zabawa potrwa do 16:30.

Więcej informacji o biegach znajdziecie na stronie www.biegigorskie.visitduszniki.pl