28.09.2022

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego

Gorąco zapraszamy wszystkich na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, który odbędzie się w Dusznikach-Zdroju w dniach 5-9.10.2022 roku!

W źródłach historycznych napotykamy przekazy, że Felix Mendelssohn od 1823 roku pojawiał się Dusznikach wielokrotnie. Jego stryjowie przez 32 lata prowadzili nieopodal hutę żelaza w Dolinie Hutniczej (obecnie Dolina Strążyska). Młody Felix grywał tam z lokalną orkiestrą, komponował oraz wypoczywał. Duszniki to miejsce często kojarzone z Festiwalem Chopinowskim oraz z jego muzyką fortepianową. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego pozwoli z kolei przybliżyć twórczość innego wielkiego kompozytora, o którego pobycie na tych ziemiach wciąż mało się mówi.

Tegoroczny Festiwal zainaugurowany zostanie koncertem w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina. W programie usłyszymy Sekstet fortepianowy Felixa Mendelssohna. Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny

Szczegóły o idei, artystach i programie można znaleźć na stronie https://mendelssohnfestival.pl/