30.11.2016

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Świąteczny to już tradycja wszystkich mieszkańców Dusznik-Zdroju. Każdego roku w ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na Rynku, by wspólnie świętować ten wyjątkowy, rodzinny czas.

Na ten jeden dzień przed Urzędem Miasta wyrastają kolorowe kramy i stragany, na których swoje dzieła prezentują rzemieślnicy i twórcy z całego regionu. To zatem ostatni dzwonek, by zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe oraz świąteczne dekoracje z duszą, skosztować ręcznie wypiekanych pierników, ciast oraz innych regionalnych smakołyków.

Na najmłodszych – jak co roku, czekać będzie Św. Mikołaj, z którym będzie można porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla tych nieco starszych przygotowana została oferta kulturalna – kolędowanie, koncerty oraz występy na scenie.

Punktem kulminacyjnym każdego Świątecznego Jarmarku jest wspólna Wigilia – wszyscy duszniczanie oraz goście przebywający w Dusznikach-Zdroju spotkają się przy wspólnym stole, na którym znajdą się świąteczne przysmaki.

Tegoroczny jarmark odbędzie się 18.12 2016 (niedziela) w godzinach 11:00-20:00

dsc_7892 dsc_8059 dsc_8183