02.12.2016

Duszniki Arena zaprasza na Mistrzostwa Europy w biathlonie!

Trwają intensywne przygotowania, aby 23 stycznia nieoficjalnie, a 24 już uroczyście powitać najlepszych w Europie przedstawicieli tej kapitalnej zimowej dyscypliny sportu.

Szum pracujących pełną parą armatek, wypełniający się głęboką bielą dusznicki krajobraz. Do tego działająca niemal 24 godziny na dobę ekipa – wszystko po to, aby perfekcyjnie przygotować zbliżającą się wielkimi krokami imprezę, której organizacja przypadła naszemu kurortowi.

Mistrzostwa Europy w biathlonie, bo to o nich oczywiście mowa, od 23 do 29 stycznia rozegrane zostaną na trasach Dusznik Areny, jednego z najnowocześniejszych i najlepszych tego typu obiektów w naszym pięknym kraju.

20150110_d3a9421_ibu-duszniki-2015

Położone na wysokości 650-675 metrów na Jamrozowej Polanie nieopodal samego centrum Dusznik centrum sportów zimowych, jest miejscem wyjątkowo uroczym pod każdym względem, cudownie wpisanym w otaczające je Lewińskie Wzgórza. Sportowe walory okolicy docenili mieszkańcy tych ziem jeszcze pod koniec wieku XIX. Nie trudno się temu dziwić – jest ono także atrakcyjne z czysto turystycznego punktu widzenia.

W ostatnich latach Duszniki Arena przeszła istną metamorfozę. Do tej pory jedynym tego typu obiektem była Polana Jakuszycka, jednak wzrost popularności sportów zimowych, w tym przede wszystkim narciarstwa biegowego, ale także biathlonu stał się naturalnym impulsem do rozbudowy infrastruktury wokół Jamrozowej Polany.

Dziś można tu przemierzać dziesiątki kilometrów tras ułożonych nawet w 12-kilometrowe pętle. Mało tego – dwie spośród nich są oświetlone, co umożliwia korzystanie z tras po zmroku (wieczorne biegi to naprawdę wyśmienita dawka wrażeń i emocji – odbijające się w śniegu światła, białe wokoło drzewa tworzą niezapomniany klimat, który podnosi znacznie wartość każdej spędzonej tu chwili).

dsc_9522-hdr

Wszystkie trasy przez cały czas trwania narciarskiego sezonu są oczywiście odpowiednio przygotowywane, a jeśli zachodzi taka potrzeba – naśnieżane. Nie ma więc potrzeby martwienia się o warunki – jeśli tylko aura sprzyja – są one naprawdę wyśmienite.

No ale nie tylko o Arenie tu przecież mowa. Wszak za kilka tygodni na trasy obiektu ruszą biathloniści. Cóż to jest za widowiskowa dyscyplina – nie tylko bieg, wysiłek, zmęczenie, ale i niebywałe skupienie na celu! A to jest przecież niezwykle trudne, gdy wyczerpane dłonie i organizm starają się opanować uciekającą energię, której dodatkowe pokłady trzeba wykrzesać, aby zaliczyć pięć udanych strzałów.

dsc_9747-1

23 stycznia (poniedziałek) odbędzie się pierwszy oficjalny trening, natomiast na oficjalne rozpoczęcie całej imprezy organizatorzy gorąco zapraszają 24 stycznia (wtorek) o godzinie 20:00 na dusznicki rynek. Zawody potrwają do niedzieli, a całej imprezie towarzyszyć będzie wiele wydarzeń, wśród których przewidzianych jest także cała masa atrakcji dla najmłodszych.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową www.dusznikiarena.pl. Warto już teraz zaopatrzyć się w bilety na poszczególne dni – najlepiej jednak już teraz kupić karnet na całe zawody. Wszystko znajdziecie oczywiście w internecie na dedykowanej biletom stronie.

Polecamy odwiedzenie w tym czasie nie tylko Dusznickiej Areny, ale i samego miasta oraz okolicy. Zima jest w tych stronach wyjątkowo urocza, a same Duszniki z miasta uzdrowiskowego przeradzają się w tętniący życiem i energią kurort sportów zimowych.