Styczniowe propozycje Muzeum Papiernictwa:

Papierowe miasto Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej

Wernisaż tej wystawy odbędzie się 17 stycznia o godzinie 17:00. Artystka zaprezentuje swoje grafiki oraz obiekty przestrzenne.

Joanna Wiszniewska-Domańska zajmuje się rysunkiem, grafiką, kolażem, ilustracją i książką artystyczną. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Ilustracji i Książki Artystycznej. Swoją twórczość prezentuje na licznych wystawach w kraju i na świecie, a jej prace znajdują się w zbiorach wielu muzeów, bibliotek, galerii oraz kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i poza jego granicami. O swojej twórczości mówi: ?Bohaterem moich prac jest człowiek, metaforyczna podróż przez życie, człowiek jako poeta i marzyciel, a zarazem konstruktor swoich marzeń??

Ekspozycja w nowej Galerii Sztuki Papieru Muzeum Papiernictwa będzie czynna do 5 lipca.

 

Wystawa fotografii Krzysztofa ?Crisa? Froese ?Realizm magiczny?

Bardzo popularny dusznicki artysta zaprezentuje w Muzeum Papiernictwa wybór swojej twórczości. Wernisaż wystawy ? 24 stycznia o godz. 18:00 ? uświetni występ zespołu ?Dom o Zielonych Progach?.

Zauroczony pięknem Ziemi Kłodzkiej Cris wykonał już tysiące zdjęć, które na co dzień możemy podziwiać w internecie. Na wystawie znajdzie się zaledwie drobny ułamek jego dorobku, ale wybór i sposób prezentacji będzie podkreślał magię opowieści, które fotografik snuje niemal w każdym ze swoich kadrów.

To pierwsza taka wystawa fotogramów Krzysztofa Froese.

Gorąco zachęcamy do udziału w wernisażach oraz do zwiedzania wystaw.

inf. Muzeum Papiernictwa

 

Serdecznie namawiamy również do oddawania głosów na Muzeum Papiernictwa w Plebiscycie Radiowej Jedynki https://tlp.polskieradio.pl/

Wchodzimy na stronę https://tlp.polskieradio.pl/

W zakładce ?Historia? (pierwsza z lewej)  wyszukujemy ?Muzeum Papiernictwa? i oddajemy głos (można oddać głos bez uzasadnienia).

Swój wybór można jednak uzasadnić. Autorzy najciekawszych zgłoszeń mają szansę wygrać nagrody (w każdy piątek na antenie Programu 1 w audycji ?Cztery Pory Roku? prowadzący będą ogłaszali nagrodzone przez Jury maksymalnie trzy wyróżnione zgłoszenia).

Dziennie można oddać maksymalnie trzy głosy (po jednym na każdą kategorię) z jednego adresu IP


Nagrody: gadżety z logo Programu 1

 

Informujemy, że w okresie ferii zimowych (13.01-23.02) Muzeum Papiernictwa czynne jest:

poniedziałek-piątek 9.00-18.00

sobota 9.00-17.00

niedziela 9.00-15.00

Jednocześnie przypominamy, że warsztaty czerpania papieru odbywają się o pełnych godzinach od poniedziałku do soboty, ostatnie na godzinę przed zamknięciem Muzeum.

Czas potrzebny na zwiedzenie całego Muzeum (bez warsztatów) to ok. 1,5-2 godzin.

Muzeum zwiedza się z audioguidem – albo w przypadku grup ? z przewodnikiem (wymagana rezerwacja pod numerem telefonu 748 627 400

Mendelssohnowie

Czytaj więcej

Skibus 2022-23

Czytaj więcej

Zima w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej

Wieża widokowa na Orlicy

Czytaj więcej

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej