„Niech się co chce ze mną dzieje, w Tobie, święta Anno, mam nadzieję” – to motto, jakim Stowarzyszenie Zieleniec zachęca do udziału w tradycyjnych uroczystościach i zabawach. Odpust św. Anny odbędzie się w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 19:30 procesją z kościoła św. Anny do wyciągu „Gryglówka” G1. Na godz. 20:30 zaplanowano uroczystą mszę św. na platformie górnej stacji wyciągu „Winterpol” W3. Mszę zakończy poświęcenie ognia, zapalenie lampionów i rodzinnych watr na drodze górnej stacji wyciągu „Winterpol” W3. Będzie również możliwość dojechania na miejsce mszy wyciągiem „Gryglówka”, który będzie czynny od 19:30 do 20:30. O godz. 21:30 nastąpi zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się rodzinnych watr do dolnej stacji wyciągu „Gryglówka”. Przy rodzinnych watrach będzie czekać poczęstunek. Będzie możliwość powrotu wyciągiem „Gryglówka” do godziny 22:00. Przy dolnej stacji wyciągu W3 i rodzinnym „Barze Okrąglak” rodziny Kamińskich o godz. 22:00 odbędzie się biesiada św. Anny. Czas będzie umilała orkiestra „Janicki” i zespół „Wrocławskie Trio”.

Niedzielna uroczysta suma odpustowa ku czci św. Anny za wszystkich żyjących i zmarłych mieszkańców Zieleńca oraz gości, odbędzie się o godz. 12:00. Po mszy piknik „U naszej babci św. Anny” na łące i stoku przed kościołem. Od godz. 14:30 będzie mnóstwo zabaw dla dzieci i dorosłych. GOPR zorganizuje pokazy sprawnościowe, rozegrany zostanie finał Mistrzostw Piłki Nożnej „Z góry i pod górę”. O godz. 16:00 wystąpi wokalno-instrumentalna gwiazda pikniku.

Szczegóły na: www.zieleniec.pl