18.07.2022

Odpust Św. Anny w Zieleńcu

Tradycyjnie już zapraszamy na coroczne obchody jednego z ważniejszych wydarzeń odbywających się w Zieleńcu w okresie letnim. Już 23-24 lipca odbędzie się odpust Św. Anny w Zieleńcu.

W tym roku obchody Św. Anny planowane są w Zieleńcu w dniach 23-24 lipca (sobota – niedziela). Uroczystości Św. Anny rozpoczną się 23 lipca o godzinie 19:00 wyprowadzeniem procesji z ogniem Św. Anny z Kościoła, która będzie podążać w kierunku kolei linowej Gryglówka i dalej na platformę górnej stacji wyciągu Winterpol W3 gdzie o 20:00 odbędzie się uroczysta msza Święta z udziałem kapeli góralskiej Janicki. Kolej tego dnia będzie czynna dla uczestników procesji w godzinach 19:00 – 20:00. Aby skorzystać z bezpłatnego wjazdu należy odebrać bilet w kościele przed uformowaniem procesji. Pozostali chętni na wjazd wyciągiem powinni zakupić bilet bądź wejść pieszo.

Na zakończenie Mszy Św. wg wieloletniej, zielenieckiej tradycji odbędzie się poświęcenie ognia, zapalenie lampionów oraz rodzinnych Watr zielenieckich. Po mszy wspólne zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się Watr przy których będzie przygotowany poczęstunek do Baru Okrąglak przy dolnej stacji kolei linowej Winterpol W3. Tu rozpocznie się wspólne biesiadowanie całej społeczności Zieleńca, uczestników procesji oraz zaproszonych gości przy akompaniamencie góralskiej muzyki. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00

W niedzielę o godzinie 12:00 w zielenieckim Kościele Św. Anny odbędzie się uroczysta Suma Odpustowa podczas, której po raz kolejny nie zabraknie góralskiej orkiestry i chóru Janicki. Po Mszy zapraszamy na rodzinny piknik „U naszej Babci Świętej Anny” na łące i stoku przed kościołem. O 14:00 wszystkich chętnych zapraszamy do Stajni Gryglówka na p[okazy jazdy konnej w stylu Western oraz od 14:30 gry, zabawy i pokazy GOPR oraz finał mistrzostw Zieleńca w piłce nożnej „z góry i pod górę”.