24.08.2020

Bike Maraton Duszniki-Zieleniec – XIII Memoriał im. A. Filipiaka ,,Fisha”

29 sierpnia odbędzie się już trzynasta edycja Memoriału im. Artura ,,Fisha” Filipiaka. W tym roku wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Bike Maraton. W ramach Bike Maratonu odbędą się też Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonach MTB. Partnerami wydarzenia są Miasto Duszniki-Zdrój oraz Tauron Duszniki Arena.

Organizatorzy przygotowali cztery dystanse:
FUN ? 14 km – przewyższenie 370 m. Trasa początkowo poprowadzona szerokimi szutrowymi drogami, miejscami po stokach narciarskich, po pierwszym zjeździe kilka technicznych szlaków oraz przejazd ciekawym technicznym szlakiem granicznym PL-CZ. Trasa bez większych trudności technicznych.

CLASSIC ? 26 km – przewyższenia 8500 m. Od startu podjazd na Masarykową Chatę, następnie zjazd po stoku, trasa interwałowa, sporo krótkich jak i dłuższych podjazdów, przeplatane technicznymi zjazdami. Podłoże zróżnicowane, sporo twardych szutrowych odcinków oraz miękkich ziemnych odcinków. Trasa wymagająca kondycyjnie oraz średnio wymagająca technicznie.

MEGA ? 42 km –  przewyższenia 1400 m
GIGA ? 65 km – przewyższenia 2200 m
Mega i Giga na początek podjazd do Masarykowej Chaty, później zjazd po stoku, interwałowa sekcja do rozjazd CLASSIC a następnie techniczne zjazdu do TAURON Duszniki Arena i do Dusznik skąd rozpoczynają sie wymagające, techniczne podjazdy oraz ciekawy zjazd z powrotem do Dusznik (Bufet nr 3), od bufetu długi szutrowy podjazd do Zieleńca a następnie techniczny podjazd szlakiem granicznym do mety. Trasa wymagająca kondycyjnie, średnio trudna technicznie. Podłoże w większości twarde.

Pierwszy zawodnik na trasę wyruszy o godz. 10:00. Start – parking główny Zieleniec Ski Arena. Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie bikemaraton.com.pl.