Jak mówi znane powiedzenie ? sport to zdrowie. Wysiłek fizyczny daje nam nie tylko zdrowe ciało i kondycje, ale również dobre samopoczucie i satysfakcję. Gdzie ćwiczyć w Dusznikach? Podpowiadamy ? zielone ścieżki zdrowia!

Pierwszym przystankiem jest początek tzw. dużej pętli. Umiejscowiony niedaleko centrum miasta, pomiędzy torem wrotkarskim a rzeką Bystrzycą Dusznicką, to doskonałe miejsce aby rozpocząć poranne ćwiczenia. A dlaczego poranne? Bo urządzenia ćwiczeniowe, które tutaj się znajdują, pobudzą układ krwionośny, dzięki czemu będziemy mieli lepsze samopoczucie przez cały dzień. Korzystając z wioślarza uruchomimy wszystkie partie mięśni oraz polepszymy kondycję, a wchodząc na twister i wahadło będziemy trenować mięsnie brzucha, talii i dolnej części ciała oraz zmysł równowagi. Tuż obok stoi orbitrek, który imituje wykonywanie joggingu oraz drabinka i podciąg do nóg, na którym wykonujemy ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniających mięśnie rąk i nóg, a także brzucha i grzbietu.

_SZY9824

Przystanek drugi to mała pętla. Znajduje się w parku leśnym w pobliżu ulicy Orzechowej. Mała pętla składa się z urządzeń drewnianych, umożliwiających ćwiczenia sprawnościowe. Równoważnie na sprężynach i podporach oraz poręcze ćwiczą zmysł równowagi a skośna drabinka, przeskoki i kółka akrobatyczne wzmacniają mięśnie rąk i nóg. Do tego dochodzi jeszcze ławka do brzuszków, drążki akrobatyczne, slalom a także belka do przewrotów, na których doskonale możemy uzupełnić swój trening. Poszczególne urządzenia znajdują się w pewnej odległości od siebie, dzięki czemu do treningu dodać możemy jogging.

Trzeci przystanek to punkt przy Czarnym Stawie. Znajduje się tutaj prasa nożna pozwalająca trenować mięśnie nóg, ławka do treningu mięśni brzucha, prostownik pleców służący do treningu mięśni grzbietu, wyciąg górny oraz urządzenie ,,wyciskanie siedząc?? które rozwijają górne partie mięśni, w szczególności mięśnie klatki piersiowej i obręczy barkowej.

_SZY0078

Zielona ścieżka zdrowia w połączeniu z trasami obiektu Duszniki Arena, tworzy kompleks sportowy umożliwiający uprawianie różnych form aktywnego wypoczynku i dyscyplin sportowych, począwszy od biathlonu przez narciarstwo biegowe, nornic walking, kolarstwo, nartorolki, wrotki i kulturystykę.

PS ? pamiętajcie o rozgrzewce!

eruoregionduze-100

Mendelssohnowie

Czytaj więcej

Skibus 2022-23

Czytaj więcej

Zima w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej

Wieża widokowa na Orlicy

Czytaj więcej

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej