28.03.2017

Zakończenie sezonu w Zieleńcu

Nie można już więcej tego ukrywać. Rzut oka za okno, sprawdzenie prognozy pogody. A zresztą i tak wiosnę czuć już w powietrzu. Dlatego też w tym tygodniu oficjalnie pożegnamy w Zieleńcu zimowy sezon narciarski.

_mg_0163

A działo się w tym roku wiele. Kapitalna zima, która tak naprawdę zaglądała już do nas w połowie listopada. Mnóstwo imprez, znakomite warunki – po raz kolejny przez niemal 150 dni – do tego potężna dawka humoru, dobrej zabawy, no i oczywiście narciarstwa niemal w każdym wydaniu. Zimę mieliśmy w tym roku wyjątkowo udaną.

Pożegnanie

Nie ma jednak możliwości utrzymania dłużej niż do 2 kwietnia narciarskich warunków. Temperatura bezlitośnie pnie się w górę, choć nocą wciąż spada na chwilę poniżej zera. Zbyt mało to jednak, aby uruchomić armatki, tym bardziej, że w ciągu dnia robi się już naprawdę przyjemnie? ciepło. A śnieg nie bardzo już w Zieleńcu prószy.

img_7325

Dlatego też ten tydzień będzie ostatnim, w trakcie którego można będzie w Zieleńcu pojeździć na nartach. Większość kolei i wyciągów czynna będzie od godziny 9:00 do 16:00, niektóre w weekend otwarte będą do godziny 22:00. Po szczegółowy rozkład jazdy zapraszamy oczywiście na stronę jednego z najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich – Zieleniec Ski Areny.

Warunki?.wiosenne 🙂

Pamiętajmy koniecznie, że panujące na stokach warunki dalekie są od takich, jakie stacja narciarska oferuje w szczycie narciarskiego sezonu. Najlepiej jest oczywiście z samego rana, kiedy to po chłodnych nocach śnieg jest jeszcze twardszy i całkiem szybki. Im jednak później, tym pokrywa robi się cięższa, przez co komfort jazdy jest na zdecydowanie niższym poziomie.

orlickie

Jest jednak oczywiście i druga strona medalu – wiosennym warunkom zwykle w Zieleńcu towarzyszy prawdziwie alpejskie słońce i piękna pogoda. Prognozy na najbliższe dni są bardzo obiecujące, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić tu jeden lub kilka kapitalnych dni, korzystając przy tym z faktu otwarcia wyciągów i tras.

Zieleniec nie tylko zimą

Myśląc o odwiedzeniu Zieleńca warto na chwilę zapomnieć o zimie i wpaść tu wiosną, latem a szczególnie jesienią. Piękna to kraina, pełna niespodzianek i tajemnic, szczycąca się przede wszystkim tym, że jest tu wyjątkowo cicho i spokojnie (w odróżnieniu do sezonu zimowego). A czy przypadkiem nie tego właśnie najczęściej ostatnio szukamy??

Góry Bystrzyckie i Orlickie to idealne tereny spacerowe. Ale okolica to i doskonałe miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów – od rowerów i nordic walkingu, poprzez kolarstwo górske, na disc golfie kończąc. Cała okolica w wielu miejscach – szczególnie w Górach Bystrzyckich – jest jeszcze (albo już) dzika, co jest niestety coraz rzadziej spotykanym w dzisiejszych czasach zjawiskiem. Wiele razy z pewnością będziemy jeszcze o Zieleńcu pisać i serdecznie zapraszać Was i w te strony.

Tymczasem jednak spotykamy się w ciągu całego tygodnia, a szczególnie 2 kwietnia jeszcze na jednej, dwóch, a jak ktoś ma umiejętności, to i na trzech deskach. Gorąco polecamy śledzenie na bieżąco strony internetowej www.zieleniec.pl, gdzie publikowane są wszelkie informacje dotyczące aktualnych warunków, pogody i otwarcia poszczególnych wyciągów i tras.

Żeby jednak zakończyć – szczególnie biorąc pod uwagę uczucia miłośników narciarstwa – optymistycznie, już dziś zapraszamy Was do Zieleńca w przyszłym sezonie narciarskim. Te kilka miesięcy (wiosny, lata oraz kawałka jesieni) zleci naprawdę szybko. Pierwsze opady śniegu najczęściej zdarzają się w Zieleńcu jeszcze w listopadzie, a jeśli towarzyszą im poważniejsze spadki temperatury, zaraz odpalane są śnieżne armatki.

Zresztą jeśli ktoś bardzo za jakąkolwiek odmianą narciarstwa będzie tęsknił, może wybrać się na Duszniki Arenę na nartorolki. Ale o tym sporcie i tym miejscu może innym razem 🙂