01.03.2018

XXXII Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Niedziela, 4 marca, obfitować będzie w wydarzenia. Jednym z nich jest kolejny już Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza ? wybitnej i niezwykle ważnej dla historii narciarstwa na Dolnym Śląsku postaci. 

Bronisław Haczkiewicz to legendarna postać dla rozwoju sportu i narciarstwa na Dolnym Śląsku. Był twórcą zakładu narciarstwa na wrocławskiej AWF oraz inspiratorem powstania pracowni fizjologii wysiłku, która swego czasu funkcjonowała w Zieleńcu. Wybitny szkoleniowiec, mentor, który wychował całe pokolenia znakomitych trenerów i narciarzy.

Memoriał wpisany został już na stałe do ważnych wydarzeń, które w każdym sezonie organizowane są w Zieleńcu. Przedsięwzięcie o tyle istotne, że jego głównym celem jest propagowanie narciarstwa, ruchu na świeżym powietrzu oraz doskonalenie jazdy w stylu alpejskim. Ten ostatni aspekt ma zresztą wymiar dodatkowy ? celami uzupełniającymi memoriału są:

przeprowadzenie sprawdzianu kwalifikującego do kursu na stopień Pomocnika Instruktora

przeprowadzenie eliminacji do Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów dla Demonstratorów i Pomocników Instruktora (stażystów),

podnoszenie kwalifikacji narciarskich kadry instruktorskiej.

Niedzielne zawody odbywać się będą w konkurencjach: łuki płużne, skręt równoległy NW, śmig, skręt równoległy długi i będą oceniane będą zgodnie z Programem Nauczania Narciarstwa SITN PZN 2018.

Konkurencje zostaną rozegrane w 3 kategoriach wiekowych:

  • dzieci: 7 -12 lat,
  • młodzież: 13-16 lat,
  • grupach dla osób powyżej 17 roku życia: grupa kobiet i grupa mężczyzn.

Bardzo ważne jest oczywiście zgłoszenie się do udziału w zawodach, co zrobić można do 2 marca do godz. 18.00. pod adresem e-mail urszula.szczepanik@awf.wroc.pl (zgłoszenie jest ważne w momencie otrzymania potwierdzenia zgłoszenia, w treści maila koniecznie podać trzeba imię, nazwisko oraz datę urodzenia). Ale do udziału w Memoriale zapisać się będzie można także w dniu zmagań w biurze zawodów, które będzie się mieściło w budynku ?Stodoła? za pensjonatem Absolwent.

Wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu dostępne są na stronie wrocławskiej AWF, natomiast program zawodów przedstawia się następująco:

8.00 ? 9.00 Biuro zawodów ? budynek ?Stodoła? ? za pensjonatem Absolwent, Zieleniec

9:00 ? uruchomienie wyciągu dla zawodników

9.30 -10.00 Zapoznanie z trasą (zawodnicy w nr startowych)

10.00 ? Otwarcie zawodów10.10 ? 12.00

Slalom gigant w narciarstwie alpejskim  (2 przejazdy)

13.00 ? 14.30 Konkurencje techniczne

Szczegóły i źródło: zieleniec.pl