04.01.2019

WOŚP w Dusznikach!

Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jest dla nas wyjątkową – dzięki transmisji na żywo w TVN, ludzie z całej Polski zobaczą prawdziwą, górską zimę!

Główne atrakcje finału WOŚP będą miały miejsce w dusznickiej stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena. Na stoku kolei Gryglówka stanie scena i szereg atrakcji, o który piszemy niżej. Oprócz głównej imprezy, zapraszamy do wspieranie WOŚP również w centrum Dusznik, w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina.

Program finału w Zieleniec Ski Arena:

Na scenie, która ustawiona będzie na stoku narciarskim przy wyciągu Gryglówka, 27. finał muzycznie prowadzić będzie DJ Golden Nosse. O godz. 10:00 na scenę wkroczy zespół hip-hop ,,Nielegalny Towar”. O 13:00 Rozpoczniemy licytacje fantów. 14:30 – nauka tańca ,,Snow Dance” prowadzona przez Karinę Hoffmann-Zwolińską. O 15:30 GOPR zaprezentuje pokaz ratownictwa górskiego.

Uwaga narciarze! Każdy wjazd koleją gryglówka oznacza złotówkę przekazaną na rzecz WOŚP. O ilości wjazdów będzie was informował specjalny telebim. Coś czujemy, że nie zawiedziecie! 

Oprócz tego czekają nas mega atrakcje na stoku:

9:00 – pokaz snowboardowy
11:00 – pokaz balonowy
12:00 – slalom na nartach zjazdowych
16:30 – konkurs WOŚP – układanie puzli
17:00 – wyścig zdalnie sterowanych samochodzików
18:00 – konkurs WOŚP – ściskawa
19:00 – Samochód rajdowy na stoku/ pokaz młodzieżowej drużyny pożarniczej
20:00 – światełko do nieba

A przez cały dzień: Food live, strzelnica biathlonowa laserowa, kosz widokowy na wysięgniku do podziwiania widoków, muflon z instaxem.

Naprawdę, szykuję się niezapomniany dzień!

Program finału w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina

Jak co roku, siedzibą główną sztabu w Dusznikach będzie Teatr Zdrojowy. To tutaj skupi się częśc kulturalna 27. Finału WOŚP.

15:00 – koncert chóru Dzwon (najstarszy chór męski w Polsce w 2019 r. obchodzi 155. lecie istnienia)
16:15 – licytacje
17:15 – koncert chóru Tarantella
18:00 – konkurs Puszka
18:15 – koncert ks. Bogdana Skowrońskiego
20:00 – koncert zespołu Jig Reel Maniacs

WOŚP gra również w Muzeum Papiernictwa!

13 stycznia ekipa telewizyjna zawita również do Muzeum Papiernictwa, które zorganizuje specjalne warsztaty czerpania papierowych serduszek. Największe zostanie wykonane dla Jurka Owsiaka. W tym dniu wstęp do Muzeum będzie bezpłatny.

Uwaga! Impreza może być jedną z większych w tym sezonie w dusznickiej stacji narciarskiej. Z uwagi na ograniczoną przepustowość dróg i parkingów, oraz mając na względzie rozpoczynające się ferie, zalecamy jazdę skibusem. Szczegóły TUTAJ.