09.07.2020

Wernisaż on-line wystawy „Sztuka pisania”

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza do udziału w wernisażu on-line wystawy ?Sztuka pisania?, który na żywo wyemitowany zostanie na muzealnym kanale YouTube, 11 lipca o godz. 17.00.

Wernisaż będzie dostępny na kanale youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPE4OnXi2P6g0c2fcz3X_6A/

Podczas streamingu autorka wystawy – Ewa Landowska  opowie o ekspozycji oraz wprowadzi widzów w tajniki sztuki pięknego pisania.

Ekspozycja jest efektem wieloletniej współpracy naszej instytucji z Ewą Landowską, wybitną specjalistką w zakresie kaligrafii, która nie tylko zgłębiła wiedzę na temat ręcznego pisma, ale również należy do najaktywniejszych  popularyzatorek pięknego pisania. Ewa Landowska jest współautorką wielotomowego podręcznika do nauki kaligrafii ?Piękna Litera?, wytrwałą nauczycielką kaligrafii oraz założycielką Muzeum Kaligrafii i Historii Pisma. To dzięki Niej dawna sztuka kaligrafowania ożywa i wstrzymuje się przed całkowitym odejściem w przeszłość.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obiekty ze zbiorów Muzeum Kaligrafii i Historii Pisma oraz zbiorów Muzeum Papiernictwa. Zobaczymy m.in. pióra, kałamarze, zeszyty z okresu międzywojennego, a zwiedzający będą mogli przenieść się w czasie dzięki rekonstrukcji przedwojennej klasy szkolnej.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ?EtnoPolska 2020?.