04.12.2016

VisitDuszniki

Panie Burmistrzu, dlaczego Duszniki. Więcej niż zdrój? Dlaczego VisitDuszniki? Ale proszę nie mówić o tym, co wiemy. Proszę powiedzieć nam coś, czego jeszcze nie wiemy!

Zdrój trafnie kojarzy się z bogatą ofertą dla kuracjuszy, z Parkiem Zdrojowym i ze wspaniałym klimatem? Jednak Duszniki dziś to przede wszystkim stacja narciarska Zieleniec, naturalnie piękne leśne ścieżki rowerowe i piesze, niekończące się trasy do narciarstwa biegowego, turystyka konna, kajaki na Czarnym Stawie oraz wyjątkowe obiekty sportowe jak obiekt biathlonowy Duszniki Arena i profesjonalny tor wrotkarski. Duszniki to również imprezy światowego formatu jak najstarszy festiwal pianistyczny świata ?Międzynarodowy Festiwal Chopinowski?, Rajd Dolnośląski czy Mistrzostwa Europy w biathlonie. Inaczej się tego powiedzieć nie da: Duszniki, więcej niż Zdrój!

Chce Pan zatem zerwać z uzdrowiskową przeszłością miasta?

Nie ma mowy! Chcemy z niej czerpać, dumnie się nią chwalić i robić wszystko by uzdrowisko kwitło! Uzdrowiskowa funkcja jest bardzo ważna, historia jest bezcenna, a my mówimy, że się rozwijamy, że przy uzdrowisku powstała infrastruktura, która poszerza naszą ofertę.

Nie boi się Pan konkurencji? Kudowa, Polanica, nieodległe przecież kurorty karkonoskie, ale i silna pozycja Lądka-Zdroju czy kurortów czeskich – każdy ma podobne atrakcje do zaoferowania przyjezdnym – ośrodki kultury, stoki, trasy i całą masę innych przyciągających turystów argumentów.

Ależ w tym bogatym turystycznie regionie jest największa siła! Dolny Śląsk, a bliżej Ziemia Kłodzka i najpiękniejsze zagłębie uzdrowiskowe Polski to jest wartość nie do ocenienia! Turysta dzisiaj jest mobilny, ciekawy regionu do którego się wybiera. Śpiąc w Dusznikach jednego dnia możemy zwiedzić średniowieczny Rynek, Teatr Zdrojowy czy Młyn Papierniczy, kolejnego pochodzić po Górach Stołowych i pospacerować po Polanicy Zdroju, popłynąć spływem pontonowym w Bardzie, wieczorami uczestniczyć w kulturalnych imprezach tak licznych w naszych uzdrowiskach, a tuż za granicą wsiąść w awionetkę i obejrzeć Sudety z lotu ptaka. Do nas po prostu nie można nie przyjechać!

Jak ważna w koncepcji VisitDuszniki jest historia tego miasta i tych ziem? Jest to przecież bezkresna kopalnia kapitalnych historii i opowieści. Nie wyklucza podążania drogą budowania wizerunku Dusznik jako kurortu niezwykle aktywnego?

VisitDuszniki jako produkt turystyczny nie jest negacją historii i tradycji. Te wartości są fundamentami na których budujemy nasz wizerunek. VisitDuszniki to projekt skierowany w 100% do turysty, a przez tak popularny przedrostek jak Visit staje się przyjemny również dla turysy zagranicznego. VisitDuszniki to tak naprawdę wszystko czego potrzebuje turysta, od zdjęć które jak magnes przyciągają do odwiedzenia naszych stron, po wszelkie informacje jakie chcemy wiedzieć planując swój pobyt.

Jeśli mielibyśmy wymienić pięć najważniejszych argumentów, które przemawiają za tym, aby odwiedzić Duszniki tej zimy, to co pańskim zdaniem jest najbardziej godne uwagi?

Genialne warunki narciarskie, 1 bilet na 24 wyciągi, Mistrzostwa Europy w biathlonie, dla osób śpiących u nas SKIBUS kursujący prawie co pół godziny pomiędzy miastem a stacją narciarską Zieleniec za darmo oraz zapierające dech w piersiach widoki:)

A gdzie moglibyśmy coś dobrego zjeść?

Oj tu do wyboru mamy kilka fantastycznych miejsc: Dobre Smaki, Matteo, Neo Retro, Pod Złotym Kasztanem, Kaskada, Presto czy Hotel Fryderyk. Oczywiście czeka na nas też wiele miejsc gastronomicznych przy stacji narciarskiej, a i przepysznego lokalnego piwa warto skosztować na Jamrozowej Polanie!

Pięknie dziękujemy za rozmowę i gorąco zapraszamy do Dusznik.