21.05.2018

Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach

W pierwszy czerwcowy weekend dusznicki tor wrotkarski stanie się areną zmagań Torowych Mistrzostw Polski we Wrotkarstwie Szybkim. W zawodach wystartuje blisko 250 zawodników z całej Polski.

Pierwszy dzień to swoista rozgrzewka ? tego dnia zaplanowano tylko oficjalne treningi (od godz. 14:00). Kolejny dzień to początek zmagań ? od. godz. 10 zawodnicy wystartują w biegach sprinterskich (od 200 metrów ? najmłodsi) i w biegach na eliminacje (do 10 kilometrów ? seniorzy). W sobotę zostaną rozegrane również sztafety na dystansie 3 kilometrów ? odbędą się one wieczorem o 20:00 przy sztucznym oświetleniu. Trzeci dzień (niedziela) rozpoczniemy o godz. 10 dłuższymi biegami sprinterskimi, a zakończymy długimi biegami na punkty (zawodnicy pojada na dystansach od 2 do 5 kilometrów).  Dekoracje zwycięzców bezpośrednio po ostatnim biegu w danej kategorii.

Zostaną również rozegrane zawody w kategoriach dla amatorów ? fitness i masters. Fitness to kwalifikacja dla dzieci do lat 13 (kat. 7-9, 10-12, 13+ lat oraz dla dusznickiej klasy sportowej) ? pojada oni maksymalnie 2 okrążenia toru. Kategoria masters to zmagania dla dorosłych kobiet i mężczyzn (kat. do 40, 50, 60 i 60+ lat) ? od 500 do 3000 metrów.

Organizatorem zawodów jest dusznicki klub UKS Orlica ? jeden z czołowych klubów wrotkarskich w Polsce, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu.  Warty odnotowania jest fakt, że pierwsze tak wysokiej rangi zawody w naszym mieście wspierają również liczni miejscowi przedsiębiorcy, m.in. Stowarzyszenie Zieleniec, Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej czy Centrum Medyczne Salus.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby przyszli na zawody i głośnym dopingiem wspierali zawodników. Jeżeli nie będziecie mogli być w te dni z nami na torze ? bez obaw. Przez internet będzie prowadzona transmisja na żywo.

Życzymy powodzenia wszystkim startującym, lecz oczywiście najbardziej kibicujemy wychowankom naszego klubu. Pamiętajcie, jedziecie wreszcie u siebie!

Szczegóły zawodów dostępne na: www.uksorlica.pl