21.11.2017

Świąteczny Jarmark na dusznickim Rynku

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z bliskimi osobami świętując i biesiadując. Dlatego już 16 grudnia Dusznicki Rynek zmieni się w najbardziej świąteczne miejsce na Ziemi Kłodzkiej. Wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole, jarmark ze świątecznymi wyrobami oraz koncerty ? to tylko część atrakcji Dusznickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

W sobotę od godziny 12:00 wśród cudownego aromatu grzanego wina, świątecznych wypieków oraz choinek pachnących lasem rozpocznie się coroczny Świąteczny Jarmark. Na wszystkich przybyłych będzie czekać moc atrakcji. Regionalni wystawcy będą prezentować swoje ręcznie robione ozdoby, a dusznickie gospodynie uraczą nas wspaniałymi wypiekami i domowymi potrawami. Podczas przechadzania się między straganami będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu dusznickich chórów, oraz księdza Bogdana Skowrońskiego. Uciechą dla duszy i oczu będą również Jasełka w wykonaniu Przedszkolaków, a także przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej Misz-Masz. Wieczorną porą na najwytrwalszych czekać będzie koncert Andrzeja Walusa i Anny Majkut-Polańskiej.

Świąteczny Jarmark będzie doskonałą okazją aby zaopatrzyć się w prezenty. W drewnianych budkach będzie szansa zakupić ręcznie wykonane stroiki, bombki czy ozdoby choinkowe, a także unikalne szydełkowe podarki. Będzie również okazja kupna ręcznie robionych kartek, które wyślemy bliskim. Fani rękodzieła oprócz kupna unikalnych ozdób będą mogli zobaczyć proces ich powstawania. Jeśli jeszcze nie macie choinki, bez obaw! Nadleśnictwo Zdroje podczas Jarmarku będzie sprzedawało piękne, żywe iglaki, dzięki czemu w żadnym domu nie zabraknie świątecznej atmosfery. Swą obecność Rynku zapowiedział sam Święty Mikołaj, który ucieszy z pewnością najmłodszych.

Tradycyjnie już o godz. 14 wszyscy mieszkańcy i przybyli goście usiądą przy wspólnym stole, gdzie każdy będzie miał okazję przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia najbliższym, sąsiadom i przyjaciołom, a także rozkoszować swoje podniebienia domowymi pierogami z kapustą, czerwonym barszczem oraz kluskami z makiem. Na rozgrzanie będzie można również skosztować grzanego wina. Te wszystkie przysmaki będą oczywiście serwowane bezpłatnie. Zachęcamy również do przyniesienia swoich świątecznych potraw i wypieków w celu podzielenia się nimi z innymi przybyłymi gośćmi.

W ten wyjątkowy dzień nie zapominajmy o osobach samotnych. Warto zaprosić ich do wspólnego świętowania przy wigilijnym stole. Świąteczny czas jest świetną okazją do porzucenia wszystkich kłótni i nieporozumień. Tego dnia zasiądźmy do wspólnego stołu i świętujmy wszyscy razem.