25.11.2021

Spotkanie ze współtwórcami wystawy ?W klimatach Schulza. Obrazy i słowa?

W ramach kontynuacji tematyki wokół twórczości Bruno Schulza, 3 grudnia br., odbędą się warsztaty oraz spotkania ze współtwórcami wystawy „W klimatach Schulza. Obrazy i słowa” – Dawidem Hadarem i Mariuszem Kubielasem.

Dawid Hadar, emerytowany pracownik Muzeum Sztuki w Tel ? Awiwie, przeprowadzi w godzinach porannych warsztaty zamknięte z młodzieżą, podczas których uczestnicy wykonają prace w technice cliche-verre. W zaadoptowanym na potrzeby ciemni pomieszczeniu naświetlą przygotowaną wcześniej płytkę, będącą ręcznie wykonanym negatywem. Technikę tę szczególnie upodobał sobie Schulz, wykorzystując spalone, szklane płyty.

Druga część warsztatów przewidziana jest z udziałem artystów, tuż po prelekcji Mariusza Kubielasa, artysty-fotografika, który w godzinach popołudniowych opowie o swoim projekcie fotograficznym zatytułowanym ?U Schulza?. Kubielas na kliszy fotograficznej utrwala sceny z pogranicza performance i pantomimy, przypominające kadry z filmu niemego.

Serdecznie zapraszamy na otwartą część spotkania, które rozpocznie się o godzinie 16:00 .Chętnych prosimy o dokonanie rezerwacji: 748-627-400.