27.12.2016

SKI BUS

Turyści spędzający urlop zimowy w Dusznikach-Zdroju, w sezonie wysokim skorzystać mogą z usług miejskiego SKI BUS-a, który kursuje pomiędzy Miastem, Pogórzem a Zieleńcem.

Przejazd busem na całej trasie jest bezpłatny, pod warunkiem uiszczenia opłaty uzdrowiskowej w obiekcie noclegowym, w którym postanowimy się zatrzymać. Na podstawie wystawionego kwitu, możemy – bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat – poruszać się pomiędzy centrum miasta a  dusznicką stacją narciarską Zieleniec Ski Arena.

SKI BUS to inicjatywa Gminy Duszniki-Zdrój, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wszystkich fanów białego szaleństwa, którzy czas poświęcony na szukaniu miejsc parkingowych, wolą poświęcić na szusowanie. Publiczny transport zawozi bowiem gości pod same stoki – skąd pieszo dotrą bez problemów na wybrane wyciągi – oraz zawozi z powrotem do miasta.

Miejski transport kursować będzie w okresie zimowym, realizując ok. 20 kursów na dobę. Rozkład jazdy SKI BUS-a dostosowany jest do harmonogramu jazdy Kolei Dolnośląskich.