Ależ zima nam się trafiła, ależ warunki! Choć przeważnie w tym czasie na aurę nie narzekamy, to co dzieje się w tym roku, przeszło jednak nasze oczekiwania.

Dopiero co zakończył się świętno-noworoczny okres. Mieliśmy w Zieleńcu piękne (białe rzecz jasna) święta, hucznie przywitaliśmy Nowy Rok. Ale zimowy czas charakteryzuje się tym, że kolejne wydarzenia i okazje dość szybko następują po sobie, dzięki czemu śmiało można powiedzieć, że zimowy sezon w Zieleńcu nabiera dopiero tempa i czerwonych od mrozu i śniegu rumieńców.

Właśnie rozpoczęły się zimowe ferie. Goście z kolejnych województw licznie zjeżdżają w nasze strony. I słusznie, bo kurort do zimowego wypoczynku jest niemal idealny. Stoki stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena są tak zróżnicowane, że znajdą tu dla siebie miejsce na pewno wszyscy – zarówno Ci wprawieni już w narciarskim rzemiośle, jak i najmłodsi i początkujący, którzy nart dopiero będą się uczyć.

_CRS4276

Wśród 27 kolei i wyciągów są w Zieleńcu również taśmy. Cóż to takiego jest? Dla części z Was wyciągi orczykowe są pewnie zmorą przeszłości. Naturalna to sprawa i całkiem często spotykana. Ale współczesność na lęki związane z pierwszymi krokami na nartach znalazła lekarstwo – są nim właśnie taśmy wciągające narciarzy w górę stoku. Nie trzeba się niczego łapać, na niczym siadać. Wystarczy na taśmie stanąć, a wszystko dzieje się już później samo.

Ale Zieleniec to cała masa innych atrakcji dla najmłodszych: liczne imprezy, zawody, konkursy, akcje specjalne, ale też oferta tutejszych hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Ferie zimowe trwające przecież od 16. stycznia do 26. lutego (kolejno po dwa tygodnie dla poszczególnych województw) to z pewnością czas wyjątkowy, w którym łączenie wypoczynku z aktywną formą spędzania czasu (narty, narty i jeszcze raz narty) może się w zielenieckiej stacji narciarskiej udać wyśmienicie.

_CRS0855

Infrastruktura narciarska i turystyczna jest w Zieleńcu konsekwentnie rozwijana. W zeszłym sezonie wybudowana została nowa kolej kanapowa w ośrodku Mieszko, natomiast w tym sezonie do użytku oddane zostały dwa kolejne wyciągi – orczykowy oraz taśmowy, które w znacznym stopniu przełożą się na poprawienie komfortu nauki jazdy na nartach.

Jak pisaliśmy wcześniej, Zieleniec bardzo duży nacisk kładzie na edukację nie tylko najmłodszych, ale wszystkich, którzy chcą zdobywać pierwsze i kolejne szlify narciarskiego i snowboardowego rzemiosła. Licznie działające w Zieleńcu szkoły narciarskie oraz instruktorzy zwracają bardzo dużą uwagę na podnoszenie poziomu świadomości w kwestii odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania ze stoków i uprawiania narciarstwa. Naukę jazdy na nartach wspierają cztery wyciągi taśmowe, które dodatkowo są gwarancją bezpieczeństwa.

_CRS4128

Szczegółowy rozkłady kursowania kolei i wyciągów, dostępność tras narciarskich oraz  aktualne warunki dostępne są na stronie internetowej stacji narciarskiej www.zieleniec.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie.

Lalki i rzeźby w Muzeum Papiernictwa

Czytaj więcej

Ferie w mieście

Czytaj więcej

Turbobieg – cykl amatorskich zawodów w biegach narciarskich

Czytaj więcej

Sezon zimowy w Zieleńcu

Czytaj więcej

Pobiegaj na Duszniki Arena!

Czytaj więcej

Śledź Skibusa przez GPS

Czytaj więcej