04.12.2019

Odpalamy wyciągi!

W najbliższą sobotę, 7 grudnia, punktualnie o godzinie 9:00 zainaugurowany zostanie w Zieleńcu nowy sezon narciarski. Mogący pochwalić się unikalnym w skali kraju mikroklimatem ośrodek oddaje do dyspozycji narciarzy 29 kolei i wyciągów, 23 kilometry tras oraz dwa snow parki.

Położona na zboczach Gór Orlickich stacja narciarska to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznych atrakcji i ośrodków narciarskich w całej Polsce. Ukształtowanie terenu oraz unikalny układ mas ciśnieniowych powietrza sprawiają, że śnieg leży tu dłużej, opady są bardziej obfite, a cały klimat przypomina parametrami ten charakterystyczny dla szczytów w odległych Alpach. Dzięki temu Zieleniec od lat słynie z nienagannych warunków narciarskich, które często panują tu jeszcze na początku kwietnia.

W najbliższą sobotę do dyspozycji narciarzy oddane zostaną te wyciągi, przy których udało się odpowiednio naśnieżyć i przygotować trasy. Warto zauważyć, że tej jesieni aura okazała się być oszczędną w opady śniegu na terenach górskich. Zdarzały się one co prawda sporadycznie, nie szły jednak za nimi niższe wartości temperatury, co jak wiadomo, jest podstawowym warunkiem uruchomienia armatek. W minioną sobotę nadszedł jednak długo wyczekiwany mróz, dzięki czemu możliwe było uruchomienie specjalistycznego sprzętu.

?Przez ostatni tydzień pracowaliśmy bardzo intensywnie, starając się pokryć śniegiem jak największą powierzchnię spośród 23 kilometrów naszych tras? – mówi Grzegorz Głód, menedżer stacji Zieleniec Ski Arena. ?Na dziś mamy pewność, że działalność rozpocznie osiem ośrodków, niebawem dołączać będą do tego grona kolejne? – dodaje Grzegorz Głód.

Sezon 2019/2020 rozpocznie się więc oficjalnie w najbliższą sobotę, 7 grudnia punktualnie o godzinie 9:00 i już w ten weekend na pewno pracować będą następujące wyciągi:

kanapa 4 os. Mieszko M1,
taśma Bartuś BT,
talerzyk Bartuś B1,
kanapa 4 os. Gryglówka G1,
talerzyk Gryglówka G2,
kanapa 6os. Winterpol W3,
taśma Winterpol WT2.

Będą one czynne w sobotę i niedzielę od 9:00 do 16:00 ? wyjątkiem będzie kanapa 4 os. Mieszko M1, która w sobotę pracować będzie do godziny 21:00, natomiast już wiadomo, że będzie ona również czynna w tygodniu.

Grzegorz Głód: ?Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszej strony i profili w mediach społecznościowych, bo z pewnością powyższa lista będzie sukcesywnie aktualizowana?.

Nowością w tym sezonie jest akcja specjalna #szusowanko za 50% ceny, która rusza również w sobotę i potrwa do 20 grudnia oraz od 9 marca przyszłego roku do końca sezonu.

Jej głównym atutem jest możliwość zakupu wybranych z oferty karnetów (od 2 do 6 dni) dokładnie za połowę ceny. Wszystkie szczegóły dostępne są na dedykowanej akcji zakładce na stronie www.zieleniec.pl.

Wraz z początkiem sezonu narciarskiego 2019/2020 działalność rozpoczynają także zielenieckie szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie narciarskiego sprzętu. W przypadku chęci skorzystania z ofert szkółek narciarskich warto wcześniej zarezerwować termin telefonicznie, ponieważ stacja narciarska jest niezwykle popularnym miejscem właśnie wśród początkujących narciarzy, co przekłada się na dostępność pracujących tu instruktorów zarówno narciarstwa jak i jazdy na snowboardzie.

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to 29 wyciągów i kolei, w tym 5 nowoczesnych kanap i jeden wyciąg kanapowo-gondolowy oraz 23 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras. Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym. Umożliwia on pokonywanie wszystkich tras w Zieleńcu bez konieczności odpinania nart. Dodatkowo większość zlokalizowanych tu hoteli i pensjonatów położonych jest przy samych stokach, dzięki czemu narciarze mogą rozpocząć #szusowanko bezpośrednio po wyjściu z miejsca noclegowego.