23.12.2017

Narciarski autobus – poradnik pasażera

Jeśli nie macie własnego samochodu a przyjechaliście w nasze strony pociągiem lub autobusem, bądź nie chcecie jeździć własnym pojazdem, to o transport do dusznickiej stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena i obiektu do narciarstwa biegowego Duszniki Arena nie musicie się martwić. Rozwiązaniem jest Ski Bus, który zawiezie Was pod same wyciągi narciarskie lub na trasy biegowe!

Rozkład znajdziecie tutaj: rozklad jazdy skibus

Możecie też śledzić Skibusa online! Zamontowane w autobusach nadajniki pokazują aktualną pozycję na mapie. Jak śledzić? Poradnik dostępny tutaj: śledź skibusa!

A jak już zaczniecie śledzić, to pewnie zaczniecie się zastanawiać jak wygląda trasa skibusa! Prezentujemy ją poniżej

Dla osób, które nocują na terenie miasta przejazd Ski Busem jest darmowy, pod warunkiem, że będą mieć przy sobie dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej, który otrzymają w miejscu zakwaterowania. Pamiętaj! Podczas zameldowania upomnij się o ten dokument! Natomiast dla pozostałych osób, które przyjechały do Dusznik tylko na narty i nie nocują w kurorcie bilet będzie kosztował 5 zł od osoby i będzie można go zakupić u kierowcy Ski Busa.

W tym sezonie Ski Bus obsługiwany jest przez autobusy niskopodłogowe, co zdecydowanie ułatwi przejazd narciarzom, a godziny kursowania są skorelowane z rozkładem Kolei Dolnośląskich oraz TLK (oczywiście na przystanku Stacja PKP).

Dodatkowo warto wspomnieć, że jest możliwość bezpośredniego dojazdu z Wrocławia na Zieleniec Ski Arena. Autobus będzie kursował w każdy weekend od 6 stycznia do 25 lutego z dworca autobusowego przy ul. Suchej 1 we Wrocławiu (Galeria Wroclavia, stanowisko nr 6). Bilety będzie można nabyć u kierowcy w dniu wyjazdu bądź wcześniej z trzydniowym wyprzedzeniem rezerwując droga mailową rezerwacje@pks-klodzko.pl bądź telefonicznie pod nr tel. 697 842 777.