16.03.2021

Recital fortepianowy Jeremiego Łukanusa

W sobotę, 20 marca o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina odbędzie się recital fortepianowy Jeremiego Łukanusa. Ilość miejsc ograniczona – bilety 10 zł. Z koncertu będzie prowadzona transmisja Online na profilu facebook Miasto Duszniki-Zdrój.

Jeremi kilkukrotnie koncertował już w Dusznikach. Wystąpił również w filmie promocyjnym podczas plenerowych koncertów fortepianowych na terenie całego miasta, który dostępny jest tutaj: https://www.facebook.com/watch/?v=871038233424292

Jeremi Łukanus urodził się w 2002 roku w Dusznikach Zdroju. Kształcenie muzyczne rozpoczął nauką w klasie fortepianu u pani Katarzyny Mąki w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku. Obecnie jest uczniem VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Alicji Kledzik. Jest laureatem wielu konkursów zagranicznych i ogólnopolskich. Zdobył m. in. 2 nagrodę na „V Future Stars International Piano Competition” i nagrodę specjalną „ETSU – Creative Art Scholarship” oraz Wyróżnienie podczas „I Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie”.W programie usłyszą Państwo utwory J. S. Bacha, L. van Beethovena, F. Liszta, F. Chopina oraz A. Scriabina.