07.05.2018

52. Rajd Dolnośląski

Ależ to będą emocje! Kolejny raz Duszniki-Zdrój będą gospodarzem kultowego Rajdu Dolnośląskiego. Tym razem, najlepsi kierowcy z całej Polski rywalizować będą w maju, a konkretnie 19 i 20 dnia tego miesiąca. Miejscem zmagań będzie przede wszystkim obiekt Duszniki Arena, jak również kilka innych znanych odcinków specjalnych.

Przed rokiem, gdy została podana informacja, że zawodnicy rywalizujący podczas rajdu będą jeździć po biathlonowych trasach, zdania były podzielone. Jedni twierdzili, że to bardzo zły pomysł – inni, że to świetna sprawa. Jak pokazał nam zeszłoroczny, wrześniowy weekend, racje miała ta druga grupa – to była prawdziwa petarda! Kręte i ciasne trasy dusznickiej areny przypadły do gustu nie tylko kierowcom rajdowym, ale przede wszystkim kibicom, którzy dzięki konfiguracji trasy (trzykrotnie przejeżdżana pętla) mieli okazje zobaczyć każdą z załóg wiele razy.

Podczas rajdu na Duszniki Arena zapewnionych będzie wiele atrakcji. Tym razem oprócz po prostu patrzenia na przejeżdżające rajdówki, każdy kibic będzie mógł jej dotknąć – i to dosłownie! W przerwach pomiędzy odcinkami będzie można podejść do zaparkowanych tam samochodów, zrobić zdjęcie i porozmawiać z członkami ekip. Kto wie, może któraś z nich pozwoli wsiąść do środka? Oprócz tego, zapewniona będzie gastronomia oraz atrakcje dla dzieci, jak dmuchane zjeżdżalnie czy laserowa strzelnica biathlonowa.

Długoterminowe prognozy pogody przewidują, że na czas rajdu pogoda ma być wyśmienita, wiec czeka nas dobra zabawa z ogromną dawką adrenaliny w przyjemnych warunkach! Wpadajcie!

Szczegóły rajdu wkrótce.