15.01.2018

Podsumowanie WOŚP

Cóż to była za zbiórka! Mieszkańcy i przyjezdni jak zwykle nie zawiedli. Dusznicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc w tym roku zebrał ponad 22 tysiące złotych! To nowy rekord.

Hojność ludzi na ten szczytny cel przejawiał się na każdym kroku. Jak relacjonowali wolontariusze, bardzo ochoczo wrzucali pieniądze do puszek – wręcz sami ich szukali! Z tego miejsca chcielibyśmy gorąco podziękować właśnie wszystkim dusznickim wolontariuszom, że w ten mroźny dzień, tak wytrwale i bezinteresownie kwestowali! Jeden z Wolontariuszy, pobił również inny rekord. W jego puszce znalazło się ponad 4 tysiące złotych.

Szczególne podziękowania należą się Panu Wojciechowi Zaczykowi za ufundowanie posiłku dla Wolontariuszy na Zieleńcu oraz Panu Robertowi Kowalowi za herbatę dla zmarzniętych. Pięknie dziękujemy Piekarni Bochenek za ufundowanie słodkich bułek dla Wolontariuszy i restauracji Matteo za pyszną pizzę.

Dobry wynik zbiórki to także zasługa Księdza Bogdana Skowrońskiego z Parafii Polskokatolickiej pw. Matki Bożej Różańcowej, który przekazał płyty i uświetnił zebranych na Wielkiej Dusznickiej Licytacji w Teatrze Zdrojowym swoim wokalem. Niezmierne podziękowania kierujemy również do wszystkich przedsiębiorców i mieszkańców (naprawdę, było ich tak wielu, że ciężko teraz ich wyliczyć), którzy przekazali różne gadżety na licytacje. Jak zwykle nie zawiedliście!

Teraz pozostaje nam z satysfakcją czekać na kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajcie, Duszniki grają z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej!