20.07.2021

Odpust Św. Anny w Zieleńcu

Już 24-25 lipca zapraszamy na odpust Św. Anny w Zieleńcu. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń odbywających się w Zieleńcu w okresie letnim.

Odpust rozpocznie się w sobotę 25 lipca o godzinie 18:30 procesją Świętej Anny prowadzącej z Kościoła w kierunku Kolei linowej Gryglówka G1, która tego dnia w godzinach od 19:00 do 20:00 bezpłatnie wywiezie uczestników procesji na górną część stoku. Procesja będzie prowadzona przez specjalnego gościa ? Biskupa Diecezji Świdnickiej Adama Bałabucha. O godzinie 20:00 na górnym peronie kolei linowej Winterpol W3 odbędzie się uroczysta Msza Święta tradycyjnie już z udziałem kapeli góralskiej Janicki.

Na zakończenie Mszy Św. odbędzie się poświęcenie ognia, zapalenie lampionów i rodzinnych Watr zielenieckich. Po mszy wspólne zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się Watr do Baru Okrąglak przy dolnej stacji kolei linowej Winterpol W3 gdzie rozpocznie się wspólne biesiadowanie. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00

W niedzielę o godzinie 12:00 w zielenieckim Kościółku Św. Anny odbędzie się uroczysta Suma Odpustowa, podczas której po raz kolejny nie zabraknie góralskiej orkiestry Janicki. Po Mszy zapraszamy na rodzinny piknik ?U naszej Babci Świętej Anny? na łące i stoku przed kościołem.

Gorąco zapraszamy!

Na Odpust możecie dojechać Dusznickim Expressem! Szczegóły poniżej: