21.07.2020

Odpust św. Anny w Zieleńcu

Zapraszamy na jedno z ważniejszych wydarzeń odbywających się w Zieleńcu w okresie letnim ? odpust Św. Anny w Zieleńcu, który w tym roku przypada w dniach 25-26 lipca .

Odpust rozpoczniemy w sobotę 25 lipca o godzinie 18:30 procesją Świętej Anny prowadzącą z Kościoła w kierunku Kolei linowej Gryglówka G1, która tego dnia w godzinach od 18:00 do 20:00 bezpłatnie wywiezie uczestników procesji na górną część stoku. O godzinie 20:00 na górnym peronie kolei linowej Winterpol W3 odbędzie się uroczysta Masza Święta z udziałem kapeli góralskiej Janicki  i innych wokalistów .

Na zakończenie Mszy Św. około 21:00 tradycyjnie już odbędzie się poświęcenie ognia, zapalenie lampionów i rodzinnych Watr zielenieckich. Po mszy wspólnej zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się Watr, przy których zapraszamy na mały poczęstunek, dalej podążamy do Baru Okrąglak przy dolnej stacji kolei linowej Winterpol W3 gdzie rozpocznie się wspólne biesiadowanie. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00.

Natomiast w niedzielę o godzinie 12:00 w zielenieckim Kościółku Św. Anny odbędzie się uroczysta Suma Odpustowa z udziałem góralskiej orkiestry Janicki.

W sobotę z centrum miasta do Zieleńca kursować będzie Dusznicki Ekspress, które rozkład znajduje się poniżej.