01.11.2017

Obchody Dnia Niepodległości 2017

Święto Niepodległości w Dusznikach-Zdroju obchodzone jest na sportowo. Nie inaczej będzie i tym razem. 11 listopada 2017 r. odbędzie się tradycyjny Bieg Niepodległości. Ideą imprezy jest szlachetne połączenie wartości sportowych z patriotycznym przesłaniem jednego z najważniejszych świąt narodowych.

Zawody mają charakter rekreacyjny. Nie chodzi tutaj o bicie rekordów, ale o pokazanie swojej radości z powodu odzyskania wolności oraz o aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jak co roku, zawody rozpoczną się o 11:11 na Alei Sybiraków (przy torze wrotkarskim). Zawodnicy będą mogli wystartować w swoich kategoriach wiekowych. Dzieci do 6 lat będą miały do przebiegnięcia trasę wokół toru, dzieci w wieku 7-10 lat ? trasę do źródełka ,,Jacek?? a dzieci w wieku 11-15 lat ? trasę do źródełka ,,Agata??. Ostatnią kategorią jest kategoria ,,Open??. Tutaj zawodnicy będą mieli do pokonania symboliczne 1918m., trasę do restauracji ,,Pod Złotym Kasztanem??.

Zapisy do biegów przyjmowane są mailowo pod adresem kultura@duszniki.pl bądź w dniu zawodów od godz. 09:30 w okolicy linii startu. Wydarzenie ma charakter otwarty, a uczestnicy proszeni są o akcenty biało-czerowne w swoich strojach.

W ramach Święta Niepodległości o godz. 15:30 w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina obędzie się ponadto ,,Koncert Niepodległościowy?? w wykonaniu Chóru Makrotumia. Wstęp na koncert oczywiście bezpłatny.