02.02.2021

Muzeum Papiernictwa wznawia funkcjonowanie

W związku z decyzją władz państwowych o ponownym otwarciu muzeów dla zwiedzających z początkiem lutego br., Muzeum Papiernictwa wznawia swoją działalność.

Szczegóły: https://muzeumpapiernictwa.pl/zaplanuj-wizyte-w-muzeum/ oraz poniżej.

Od 2 lutego zapraszamy:

wtorek ? piątek 9.00-15.00
sobota i niedziela 9.00-17.00

 Wprowadzamy nowe zasady zwiedzania. Dla ułatwienia, uporządkowaliśmy je w punktach:

Koniecznie zadzwoń do nas, żeby umówić wizytę

Wybierz numer 748 627 424 lub 748 627 400, ustal pasujący Ci termin i przyjdź punktualnie w dniu wizyty do Muzeum. Nasze wystawy udostępniamy wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (wprowadzamy limit zwiedzających do 5 osób co 15 minut; maksymalnie na wystawach może przebywać 50 osób (1 osoba na 15 m2)).

 Zadbaj o maseczkę

U nas również obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Pamiętaj o tym!

Zachowaj dystans 1,5 metra.

Zapytaj w kasie o audioprzewodnik

W celu ograniczenia kontaktów zwiedzających z pracownikami Muzeum nie uruchamiamy usługi przewodnickiej. Oferujemy natomiast muzealne audioprzewodniki. Te mobilne urządzenia dezynfekujemy po każdym użyciu i co ważne, za ich wypożyczenie nie pobieramy dodatkowych opłat. Nasze audioguidy są również dostępne w formie pliku mp3 na telefon lub tablet. Wystarczy zeskanować QRCODE z linkiem. Znajdziecie go przy kasie biletowej.

Weź udział w warsztatach czerpania papieru. Zarezerwuj je wcześniej telefonicznie (748 627 424 lub 748 627 400)

Warsztaty będą odbywały się o pełnych godzinach, od wtorku do niedzieli (ostatnie, godzinę przed zamknięciem Muzeum). W czerpalni dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Maseczki należy mieć swoje! Uczestnicy wykonują kartki z dodatkiem roślin i ?niespodzianka ? arkusze w kształcie serduszka i głowy misia! Ustalamy limit pięciu uczestników na jedną godzinę.

Czekamy na Was!

Jak zwiedzać?

Trasa główna (polecana)

To rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzić całe Muzeum. Obejmuje: zwiedzanie z przewodnikiem lub audioprzewodnikiem ścieżki ?Z papierem przez dwa tysiąclecia? oraz samodzielne zwiedzanie trasy ?Sztuka i pieniądze? (sprawdzanie zabezpieczeń banknotów, zwiedzanie aktualnych wystaw czasowych, sal z polichromią).  

Bilet normalny ? 22 zł         Bilet ulgowy ? 17 zł

Czas zwiedzania ? ok. 2 h

Rozpoczęcie zwiedzania całego Muzeum możliwe jest najpóźniej 2 godziny przed  zamknięciem Muzeum. W przypadku przybycia zwiedzających do obiektu później niż 2 godziny przed zamknięciem wystaw, udostępniona im będzie jedna z tras: ?Z papierem przez dwa tysiąclecia? lub ?Sztuka i pieniądze?, albo warsztaty czerpania papieru. Zbyt mała ilość czasu przeznaczona przez zwiedzającego na zwiedzanie ekspozycji nie stanowi podstawy do reklamacji. Warsztaty odbywają się o pełnych godzinach, ostatnie ? godzinę przed zamknięciem Muzeum. Od stycznia 2019 r. obowiązuje ścisła rezerwacja grup (min. 10-osobowych) na samo zwiedzanie Muzeum. Można jej dokonać pod numerem telefonu 748 627 400. Rezerwacje nie dotyczą osób indywidualnych oraz warsztatów czerpania papieru. Prosimy o punktualność.

Trasa nr 1

To propozycja dla osób, które zainteresowane są wyłącznie historią i produkcją papieru. Opcja ta obejmuje zwiedzanie trasy historycznej ?Z papierem przez dwa tysiąclecia? z naszym przewodnikiem lub audioprzewodnikiem.

Bilet normalny ? 19 zł         Bilet ulgowy ? 15 zł

Czas zwiedzania ? ok. 1 h

Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się najpóźniej dwie godziny przed zamknięciem Muzeum. Na godzinę przed zamknięciem możliwe jest tylko zwiedzanie indywidualne lub z audioprzewodnikiem,  albo warsztaty czerpania papieru. Zbyt mała ilość czasu przeznaczona przez zwiedzającego na zwiedzanie ekspozycji nie stanowi podstawy do reklamacji. Warsztaty odbywają się o pełnych godzinach, ostatnie ? godzinę przed zamknięciem Muzeum. Od stycznia 2019 r. obowiązuje ścisła rezerwacja grup (min. 10-osobowych) na samo zwiedzanie Muzeum. Można jej dokonać pod numerem telefonu 748 627 400. Rezerwacje nie dotyczą osób indywidualnych oraz warsztatów czerpania papieru. Prosimy o punktualność.

 Trasa nr 2

To rozwiązanie dla osób, które widziały już kiedyś produkcję papieru, ale nie miały okazji sprawdzić zabezpieczeń swoich banknotów, nie widziały sal z polichromią i aktualnie prezentowanych wystaw czasowych. Opcja ta obejmuje samodzielne zwiedzanie ekspozycji ?Sztuka i pieniądze?.

Bilet normalny ? 15 zł        Bilet ulgowy ? 12 zł

Czas zwiedzania ? ok. 1 h

Zwiedzanie rozpoczyna się godzinę przed zamknięciem Muzeum. Nie obejmuje usługi przewodnickiej ani audioprzewodnika.  Od stycznia 2019 r. obowiązuje ścisła rezerwacja grup (min. 10-osobowych) na samo zwiedzanie Muzeum. Można jej dokonać pod numerem telefonu 748 627 400. Rezerwacja nie dotyczą osób indywidualnych oraz warsztatów czerpania papieru.

Chcesz zrobić papier własnoręcznie? 

Turysta indywidualny

U nas każdy może poczuć się jak czerpalnik. Wystarczy, że weźmie udział w warsztatach czerpania papieru. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi w oparciu o zasadę uczenia się przez doświadczenie. Warsztatowicze wykonują kartki z elementami roślinnymi lub makulaturą oraz kartkę w kształcie serca, choinki lub głowy misia (do wyboru). Obowiązują maseczki! 

Maksymalna ilość uczestników: 5 / 1 h

Grupa wiekowa: 5+

Termin: warsztaty odbywają się o pełnych godzinach, od poniedziałku do niedzieli (w miesiącach: marzec-kwiecień, listopad-do poł. stycznia ? od wtorku do niedzieli) ostatnie ? godzinę przed zamknięciem Muzeum.

Grupy (min. 10-osobowe)

Z dniem 19 czerwca 2020 r. Muzeum przywraca organizację lekcji muzealnych.

Grupy zainteresowane czerpaniem papieru w ramach lekcji prosimy o telefoniczną rezerwację pod numerem 748 627 401.

Termin: od poniedziałku do piątku.

Źródło: https://muzeumpapiernictwa.pl/zaplanuj-wizyte-w-muzeum/