Kalendarz jest dla nas łaskawy. Jeżeli dobrze zaplanujemy przełom kwietnia i maja, możemy mieć całkiem długi wiosenny urlop! To dogodny czas, żeby już w przyjemnej atmosferze naładować baterie po zimie. Co wtedy będzie się działo w Dusznikach? Spieszymy z wyjaśnieniami:

sobota, niedziela, poniedziałek (28-29-30.04)

Majówkę w Dusznikach rozpoczniemy koncertowo. W tych dniach, podczas Festiwalu Muzyka Epok, na scenie Teatru Zdrojowego im. F. Chopina koncerty dadzą tacy artyści jak Sonia Bohosiewicz czy Halina Kunicka. Szczegóły festiwalu zostaną wkrótce opublikowane.

wtorek (01.05)

Duszniki kochają rowery! Festiwal Rowerowy, który będzie miał miejsce na Placu Warszawy, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Zaplanowane zostały tam różnego rodzaju pokazy, prezentacje, możliwości testowania sprzętu oraz… degustacja owoców! Miłośników kolarstwa nie może tam zabraknąć!

Za to na Rynku, już tradycyjnie odbędą się Dni Dusznik! Koncerty, pokazy i stragany z lokalnymi wyrobami to stały element dusznickiej majówki. Nowością będzie wystawa archiwalnych materiałów z życia miasta, przekazywanych i prezentowanych przez mieszkańców.

środa (02.05)

Kolejny dzień majówki to dalszy ciąg biesiady na rynku.

A do tego wszystkiego:

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dusznikach-Zdroju wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą zaprezentują sprzęt i umiejętności – przy torze wrotkarskim

Klub UKS Orlica Duszniki-Zdrój zaprezentuje pokaz jazdy na wrotkach szybkich, a także różnego rodzaju gry i zabawy na rolkach – na torze wrotkarskim

Klub UKS Muflon Duszniki-Zdrój zaprezentuje strzelnicę biathlonową, a także gry i zabawy – przy Orliku/Hali Sportowej

Klub Pogoń Duszniki-Zdrój zorganizuje dzień piłkarski – na Placu Warszawy

czwartek (03.05)

Rynek i Plac Warszawy opanują rycerze! Tego dnia cofniemy się w czasie, do średniowiecza. Pisaliście kiedyś gęsim piórem? Albo rzucaliście toporem? Jeżeli nie, to dobrze się składa, bo poza jarmarkiem średniowiecznym, pokażemy wiele stanowisk, m.in. kowala z kuźnią, garncarza, tkaczki, wyrobu papieru czerpanego, przymierzalnie strojów, stanowisko nauki tkania różnymi sposobami, stanowiska nauki strzelania z łuku , miotania nożem i włócznią, a także walki rycerskie, naukę tańca średniowiecznego oraz tańców węgierskich. Wystąpi także zespół muzyki irlandzkiej. Do tego wszystkiego zobaczymy pokazy i zabawy średniowieczne dla dorosłych i dzieci, jak również będziemy mogli wziąć udział w grze miejskiej ,,Szukanie skarbu zbója Mateusza”! I dalej: pokaz artyleryjski ze strzelaniem, pokaz kuchni średniowiecznej (wypiek podpłomyków) z poczęstunkiem. To będzie bardzo intensywny dzień!

A może… Chcielibyście pobawić się w pilota balonów? Nie ma sprawy! Na Rynku zostaną rozstawione wiklinowe balonowe kosze wraz z balonowymi silnikami, do których każdy będzie mógł wskoczyć i ”postrzelać ogniem”!

piątek (04.05)

Rodzinny Piknik Balonowy! Przenosimy się z centrum miasta na obiekt Duszniki Arena. Tutaj zobaczyć będziemy mogli najprawdziwsze, ogromne balony! Późnym popołudniem balony wzniosą się w powietrze, aby na dusznickim niebie rywalizować w różnych konkurencjach. Lecz zanim to nastąpi, czeka szereg atrakcji! Oprócz wchodzenia do balonowych koszy, rozmów z pilotami czy ,,strzelania ogniem” z balonowych silników, dostępne będą również inne ciekawe rzeczy (szczególnie dla najmłodszych), jak np. dmuchane zjeżdżalnie czy biathlonowa strzelnica laserowa.

Szczęśliwcy, którzy podczas wtorkowej imprezy na Rynku wygrali bilety, doznają niezapomnianych wrażeń podczas lotu!

sobota (05.05)

Ostatniego dnia dusznickiej mega majówki, zapraszamy na Komediowy Teatr! Na deskach Teatru Zdrojowego im. F. Chopina wystąpi znany satyryk Krzysztof Daukszewicz!

No to co? Przekonani? Jeżeli tak, planujcie majówkę i wpadajcie do Dusznik! Szczegółowy harmonogram imprezy zostanie wkrótce opublikowany.

Lalki i rzeźby w Muzeum Papiernictwa

Czytaj więcej

Ferie w mieście

Czytaj więcej

Turbobieg – cykl amatorskich zawodów w biegach narciarskich

Czytaj więcej

Sezon zimowy w Zieleńcu

Czytaj więcej

Pobiegaj na Duszniki Arena!

Czytaj więcej

Śledź Skibusa przez GPS

Czytaj więcej