17.04.2019

Majówkowe Dni Dusznik 2019

Początek maja w Dusznikach zapowiada się bardzo ciekawie. A wszystko za sprawą długiego weekendu majowego i Dni Dusznik, podczas których czekać będzie moc atrakcji. Już dziś zapraszamy na mega majówkę!

Majówkowe Dni Dusznik rozpoczną się w środę 1 maja i potrwają do soboty 4 maja. W tym czasie na dusznickim Rynku odbędzie się Zlot Food Trucków. To świetna okazja do skosztowania kuchni z różnych zakątków świata. Food Trucki będą dostępne dla wszystkich miłośników street foodu w godz. 10:00?22:00.

Poszczególne dni majówki będą podzielone tematycznie, a większość atrakcji zlokalizowana będzie na dusznickim Rynku. Dodatkowo na ul. Mickiewicza staną budki z różnego rodzaju rękodziełem i domowej roboty przysmakami.

1 maja (środa)

Pierwszy dzień majówki upłynie pod hasłem ?Rowery kochają Duszniki?. W programie przewidziane są pokazy rowerowej jazdy Trial, zawody na torze MTB, konkursy o tematyce rowerowej, warsztaty z serwisowania rowerów, a także podwójnie zdrowa strefa Fruit Bike, gdzie jeżdżąc na rowerze będziemy mogli przygotować sobie owocowy koktajl. Pierwszy dzień zakończymy koncertem grupy Wir.

2 maja (czwartek)

Drugi dzień to klasyka na dusznickim Rynku. W tym dniu Duszniki opanują zabytkowe samochody. Pasjonaci motoryzacji zaprezentują swoje perełki, opowiedzą związane z nimi ciekawostki i przybliżą nieco historię legendarnych już pojazdów. Po południu odbędzie się  przemarsz ze Zdroju do Rynku w akompaniamencie Orkiestry Dętej z Wiszni Małej, która uraczy wszystkich gości swoim koncertem. Koniec dnia upłynie również pod znakiem muzyki, a to za sprawą koncertu akordeonowego.

3 maja (piątek)

Piątek to dzień zwierzątek ? a konkretnie piesków! Tak, w tym dniu odbędzie się Psiknik. Miłośnicy czworonogów będą mieli okazję podziwiać różnego rodzaju pokazy, konkursy, a także wyścigi psich zaprzęgów. Będzie można skorzystać z krótkich przejażdżek psimi zaprzęgami wokół toru rolkarskiego. Piątkowy wieczór uświetni koncertem zespół Centrala 57.           

                

4 maja (sobota)

A co powiedzie na odrobinę średniowiecza? Ostatniego dnia majówki Duszniki zostaną opanowane przez rycerzy! Mieliście kiedyś okazję spróbować swoich sił w średniowiecznych tańcach? Może chcielibyście postrzelać z łuku? W tym dniu będziecie mieli do tego okazję. Podczas średniowiecznego jarmarku spotkacie m.in.: kowala, garncarza, tkaczki, papierników i oczywiście rycerzy. Każdy będzie mógł skosztować średniowiecznej kuchni. Odbędą się pokazy walk. do tego pokaz artyleryjski, a na koniec dnia ? bitwa o Duszniki. To będzie z pewnością bardzo intensywny i emocjonujący dzień.

W tym dniu Towarzystwo Miłośników Dusznik-Zdroju zaprezentuje w swojej siedzibie wystawę zbiorów historycznych dot. Dusznik. Na zakończenie biesiady zapraszamy na koncert zespołu folk-rockowego Conica.

Podczas majówki czeka na was moc atrakcji. Zachęcamy do skorzystania z nich. Na pewno nie pożałujecie!
Szczegółowe informacje znajdziecie na plakatach 


Kliknij aby powiększyć