29.04.2022

Majówka 2022

Rozpoczynamy na dobre letni sezon turystyczny w Dusznikach-Zdroju. Zapraszamy was do wspólnej zabawy podczas tegorocznej majówki. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy.

30 kwietnia /sobota/

Kabaret Czwarta Fala

Bilety: przedsprzedaż w cenie 30 zł/os, dla par 50 zł
w dniu wydarzenia 40 zł/os, dla par 60 zł do zakupienia w kasie Teatru

godz. 19:00
Teatr Zdrojowy im. F. Chopina

1 maja /niedziela/

Celtic Fusion and Dance

Irlandzka majówka – koncert muzyczno-taneczny CELTIC FUSION AND DANCE w wykonaniu JIG REEL MANIACS oraz TUATHA & ELLORIEN.

Jig Reel Maniacs:
Formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.
Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh;
Dobrochna Surma – skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Maksymilian Mińczykowski – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Tuatha & Ellorien:
Zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Formacja powstała z połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od 17 lat, a z Jigowo Reelowymii Maniakami współpracuje od lat 14. Choreografie Ellorien tworzone były na początku pod wpływem Sarah’y Clark, solistki spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. Z kolei zespół Tuatha szkolił Kevin McCormack, tancerz widowiska Riverdance. Obecnie tancerze Tuatha & Ellorien współtworzą autorskie choreografie o niepowtarzalnym stylu. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.

Bilety: przedsprzedaż w cenie 50 zł/os,
w dniu wydarzenia 60 zł/os

godz. 19:00
Teatr Zdrojowy im. F. Chopina

2 maja /poniedziałek/

Miejcie Nadzieję

wyjątkowy koncert poświęcony najwspanialszym, polskim piosenkom, które już od początku XX wieku towarzyszyły Polakom przy najważniejszych okresach walk o prawdziwą wolność naszego kraju. 
Recital jest oczywiście organizowany z okazji dnia flagi Polski. Na scenie w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina w Dusznikach-Zdroju ( Dworku Chopina ) zaprezentują się genialni, młodzi artyści Sceny pod Regałem:
Ewa Soszyńska, Alicja Konarska, Eliza Mark, Paulina Jeżewska, Tomasz Burza Burzyński, Marek Sieradzki 
i dyrektor artystyczny Michał Hadasik.

W repertuarze koncertu usłyszycie Państwo takie przeboje jak: ” ROZKWITAJĄ PĄKI BIAŁYCH ROŻ”, „WOLNOŚĆ, KOCHAM I ROZUMIEM”, „A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD’, „BIAŁY KRZYŻ”,”MIEJSCIE NADZIEJĘ”, TANGO NA GŁOS I ORKIESTRĘ…”,”DOROSŁE DZIECI” i wiele, wiele innych wspaniałych utworów…

Bilety: przedsprzedaż w cenie 30 zł/os,
w dniu wydarzenia 40 zł/os

godz. 19:00
Teatr Zdrojowy im. F. Chopina

3 maja /wtorek/

Koncert Operetki Wiedeńskiej oraz Pieśni Polskiej

Niezwykły koncert ,,W rytmie walca, czardasza, mazura i poloneza” podczas którego uczestnicy międzynarodowych wokalnych konkursów i festiwali uraczą Państwa pięknymi głosami, znakomitą interpretacją utworów i niespotykaną muzykalnością.W mistrzowski sposób połączą polskiego ,,Ducha Romantyzmu” i przeboje mistrzów Operetki Wiedeńskiej . Wykonawcy: Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran), Andrzej Jankiewicz(tenor), Kamil Kaznowski (bas), Anna Jankiewicz (recytacja).

Bilety: w cenie 30 zł/os

godz. 19:00
Teatr Zdrojowy im. F. Chopina

Puchar Polski we wrotkarstwie szybkim

2-3 maja 2022, Tor wrotkarski w Dusznikach-Zdroju