14.02.2020

Luty w Muzeum Papiernictwa

Prezentujemy propozycje Muzeum Papiernictwa na miesiąc luty:

?Metafory i symbole? Krzysztofa Radzimierskiego ? wystawa fotografii

Artysta jest mieszkańcem Kłodzka, członkiem ?Kłodzkiego Klubu Fotograficznego?. Na swoich czarno-białych fotografiach uwiecznia człowieka i jego rożne stany emocjonalne. Często posługuje się metaforą. Jest autorem zdjęć do trzech tomików wierszy Zofii Mirskiej pt. ?Czerń i biel”, ?Tam i z powrotem” oraz ?Grudka Ziemi?.

Wernisaż wystawy ? piątek, 28 lutego godz. 16.30

Wystawa czynna do 29 marca.

 

?Tu i ówdzie grasują wilkołaki?- prelekcja Krzysztofa Łagojdy

Wykład poświęcony będzie nieznanemu tematowi dotyczącemu szkoły dywersantów, która miała zostać założona w Dusznikach przez Niemców w ostatnich miesiącach II wojny światowej. Prelegent przedstawi metody działania ówczesnego aparatu bezpieczeństwa, analizując śledztwo prowadzone w tej sprawie przez organa bezpieczeństwa komunistycznej Polski. 

Prelekcja odbędzie się w piątek, 28 lutego o godz. 17.00.

Wykład promuje najnowszy ?Rocznik Muzeum Papiernictwa?, który podczas spotkania, można będzie nabyć w promocyjnej cenie.

 

?Papierowe miasto? Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej- wystawa sztuki papieru

Opowiada historię mężczyzny, który w obronie dobra, piękna i prawdy, stworzył sobie własne miasto z papieru i zamknął je w walizce.     

Ekspozycja czynna do 5 lipca.

 

Wystawa fotografii Krzysztofa ?Crisa? Froese ?Realizm magiczny?

Fanom mediów społecznościowych znany jako @crisfroesepics. Udało mu się sfotografować wschód Księżyca w towarzystwie Jowisza, nocną tęczę czy Super Krwawy Księżyc Wilka. Często tworzy surrealistyczne fotomontaże. Fotografuje w nurcie realizmu magicznego.

Wystawa czynna do 29 marca.

Więcej wiadomości www.muzeumpapiernictwa.pl/aktualnosci   

 

Przed nami II edycja konkursu ?Turystyczna lista przebojów? (organizator – Radiowa Jedynka). Tym razem głosować można do końca lutego. Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na nas. Walczymy o miejsce w pierwszej trójce!  Zasady się nie zmieniły:

Wchodzimy na stronę https://tlp.polskieradio.pl/

W zakładce ?Historia? (pierwsza z lewej)  wyszukujemy ?Muzeum Papiernictwa? i oddajemy głos (można oddać głos bez uzasadnienia). Na telefonach komórkowych należy kliknąć hasło: Notowanie i dalej przejść do kategorii: Historia

Swój wybór można jednak uzasadnić. Autorzy najciekawszych zgłoszeń mają szansę wygrać nagrody (w każdy piątek na antenie Programu 1 w audycji ?Cztery Pory Roku? prowadzący będą ogłaszali nagrodzone przez Jury maksymalnie trzy wyróżnione zgłoszenia).

Dziennie można oddać maksymalnie trzy głosy (po jednym na każdą kategorię) z jednego adresu IP

Dziękujmy i zapraszamy do Muzeum Papiernictwa!

?