06.04.2022

Koncert Tenora z Ukrainy

Zapraszamy Państwa na kolejne, wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się na deskach naszego Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju.”W rytmie walca – muzyczna podróż w czasie” walce i polki Benjamina Bilse.

W programie koncertu znajdą się utwory Benjamina Bilse, XIX-wiecznego kompozytora nazywanego „dolnośląskim Johannem Straussem”. Benjamin Bilse cieszył się we współczesnych mu czasach ogromną popularnością, koncertował w całej Europie wraz ze swoją orkiestrą, która następnie dała początek Filharmonikom Berlińskim. Najpiękniejsze walce, polki i inne utwory takie jak polonez królewski, czy kadryl autorstwa Benjamina Bilse będzie można usłyszeć w wykonaniu West Side Sinfonietty – zespołu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Marcina Danilewskiego.

O zespole:
West Side Sinfonietta – Zespół jest wspólną inicjatywą muzyków NFM Filharmonii Wrocławskiej i Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Instrumentaliści obu znakomitych instytucji z zachodniej Polski wymieniają się różnorodnymi doświadczeniami artystycznymi. Orkiestra nie jest prowadzona tradycyjnie przez dyrygenta, lecz przez skrzypka. Funkcję tę pełnią koncertmistrzowie Marcin Danilewski i Paweł Maślanka, którzy wraz z doskonałym kontrabasistą Jackiem Sosną tworzą trzon zespołu. Repertuar ansamblu jest bardzo szeroki, a szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka kompozytorów wiedeńskich (J. Hadyna, W.A. Mozarta) oraz muzyka salonowa (rodziny Straussów, F. Lehára). W 2020 roku zespół wydał debiutancką płytę z utworami Maurycego Moszkowskiego, która otrzymała nominację do prestiżowej nagrody fonograficznej „Fryderyk”.

Linki do tworczosci:Filmy:https://www.youtube.com/watch?v=G2X40c1uG3ghttps://www.youtube.com/watch?v=nB4aCR8bA3g
Zdjęcia:https://we.tl/t-7fjWFKRRDn

Bilety do nabycia w kasie Dworku Chopina