21.04.2022

Kabaret Czwarta Fala

Zapraszamy na występ kabaretu Czwarta Fala. W doskonały majówkowy nastrój wprowadza publiczność Damian Lebieda oraz Mateusz Lewkowicz. Występ odbędzie się 30 kwietnia o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina

Kabaret Czwarta Fala – polski kabaret założony w 2009 roku w Kielcach. Obecnie (2021) kabaret tworzą Damian Lebieda i Mateusz Lewkowicz.

Kabaret został założony w Kielcach w sierpniu 2009 roku przez Damiana Lebiedę, Mateusza Lewkowicza, Łukasza Książka oraz Pawła Jamioła, na bazie dwóch grup („Yamha” oraz „Pocisnę”), które się rozpadły.

Formacja znana jest z publikowania na swoim kanale w serwisie YouTube humorystycznych skeczy oraz parodii znanych utworów muzycznych. Opublikowana w czerwcu 2017 roku piosenka „Wieśka Tico”, będąca parodią utworu „Despacito”, zdobyła w szybkim czasie dużą popularność i zajęła 2. miejsce w krajowym rankingu najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube za rok 2017. Piosenka „Mój Passat robi we wsi szum” (parodia „Llama in My Living Room”) zyskała ponad 70 mln wyświetleń, stając się najpopularniejszą parodią w historii polskiego internetu. Kanał Kabaretu Czwarta Fala subskrybowany jest przez 750 tys. osób (dane z 2021 roku), co sprawia, iż jest to najpopularniejszy polski kabaret na YouTube.

Oprócz publikacji filmów w internecie kabaret prowdzi również liczne występy na żywo, będąc częstym gościem rozmaitych festiwali, przeglądów, konkursów kabaretowych, itp. Grupa występowała także za granicą, m.in. w Belgii, Austrii czy Wielkiej Brytanii. Formacja zdobyła ponad 50 nagród na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach kabaretowych. Kabaret pojawił się także w telewizji, m.in. w TVP, TVN i Polo TV.

Twórczość kabaretu opiera się na odnajdywaniu odrealnionych i niedorzecznych aspektów w pozornie zwyczajnych sytuacjach. Kabaret nie porusza tematów drażliwych, takich jak polityka czy religia, a w swoich skeczach stroni od wulgaryzmów.

Bilety: przedsprzedaż w cenie 30zł/os, dla par 50zł, w dniu wydarzenia 40zł/os, dla par 60zł do zakupienia w kasie Teatru Zdrojowego oraz Biletyna.pl