25.07.2021

Jesień w Dusznikach!

Dusznik-Zdrój. Wyjątkowe miejsce na dolnośląskiej mapie przygód i atrakcji. Tętniące życiem przez cały rok miasto oraz jego okolice to pełna paleta wypoczynkowych możliwości. Jesień, choć zagląda w te strony nieco wcześniej, jest niezwykłej urody.

_CRS5139fb

Ostatnie dni września to czas, gdy całe miasto powoli zwalnia i szuka odpoczynku po intensywnym, letnim sezonie. Cała okolica przybiera wtedy różnorodne kolory, począwszy od jasno żółtego, aż do ciemno czerwonego. Kolory te nadają miastu jeszcze większego uroku ? uroku wyjątkowego, który dostrzegalny jest najlepiej właśnie w tym okresie.

_CRS0512

Jesienne Duszniki otwarte są wtedy przede wszystkim dla osób, które szukają spokoju i wyciszenia po upalnym lecie. Aura początkowo sprzyja spacerom i górskim wędrówkom ? upałów już nie ma, a deszcze również nie pada zbyt często. Ale jak już spadnie, można miło spędzać czas pod dachem. Zachęcają do tego liczne wystawy w Muzeum Papiernictwa, koncerty w Teatrze Zdrojowym czy liczne kawiarnie i restauracje, w których w spokoju można chociażby przeczytać dobrą książkę i wypić aromatyczną kawę.

_CRS9799

Duszniki nie zapominają jednak o swej uzdrowiskowej i wypoczynkowej tradycji. Przepiękny Park Zdrojowy, z fontanną, zagajnikami i bujną roślinnością czeka na kuracjuszy okraszony jesiennym barwami.

dworek jesien

Choć pobliskie góry do najwyższych nie należą, warto pamiętać, że i tu aura lubi być kapryśna i dynamicznie się zmieniać. Chociaż rzadka – jesienna burza,  to zjawisko niewątpliwie fascynujące, lecz będące w tych stronach bardzo niebezpieczne. Szczególnie na otwartych przestrzeniach Gór Orlickich i Bystrzyckich.

_CRS6513

Jesień w Dusznikach pełna jest jednak pięknych kolorów, możliwości efektywnego wypoczynku, którego przecież tak bardzo w dzisiejszych czasach poszukujemy. Chociaż czasem aura spłata nam psikusa, nie musimy się martwić. Tutaj jest co robić w każdą pogodę.