10.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy i Wigilia Duszniczan

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Spotkajmy się jako co roku na dusznickim Rynku i usiądźmy do wspólnego wigilijnego stołu.

Na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w niedzielę 15 grudnia od godz. 10:00. Wśród aromatu domowych ciast, grzanego wina oraz świątecznych choinek będziemy mogli zakupić ręcznie wykonane upominki. Wśród licznych wystawców z pewnością nie zabraknie dusznickich gospodyń z ich wspaniałymi wypiekami i potrawami. Regionalni wystawcy zaprezentują m.in. ręcznie wykonane stroiki, bombki czy inne ozdoby choinkowe. Będzie także okazja kupna unikalnych, ręcznie robionych kartek, które wyślemy bliskim. Nadleśnictwo Zdroje tego dnia będzie sprzedawało piękne żywe iglaki, dzięki którym świątecznej atmosfery nie zabraknie w żadnym domu.

O godz. 15:00 mieszkańcy i przybyli goście usiądą do wspólnego wigilijnego stołu. Każdy będzie miał okazję przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia najbliższym, przyjaciołom, sąsiadom i znajomym, a także skosztować przepysznych pierogów z kapustą, czerwonego barszczu oraz klusek z makiem. Na zziębniętych czekać będzie grzane wino. Te wszystkie przysmaki będą oczywiście serwowane bezpłatnie.

Przewidywana jest bogata oprawa artystyczna wydarzenia. Wystąpią Chór Tarantella, Grupa Teatralna Misz Masz oraz ks. Bogdan Skowroński. Wspólne kolędowanie poprowadzą Anna Majkut-Polańska i Andrzej Walus. Zaprezentuje się również Chór Makrotumia.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. W tym okresie nie zapomnijmy o osobach samotnych. Zaprośmy ich do wspólnego świętowania przy wigilijnym stole.

Program wydarzenia:

10:00 – Rozpoczęcie Jarmarku – otwarcie straganów z rękodziełem/ sprzedaż choinek przez Nadleśnictwo Zdroje, Lasy Państwowe/ kolędowanie
13:30 – występ Scholi Aniołeczki
14:00 – występ Dusznickich Przedszkolaków z programem świątecznym
14:30 – występ Chóru Makrotumia
15:00 – przywitanie mieszkańców przez Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój, złożenie życzeń świątecznych, zaproszenie na wigilię oraz do wspólnego śpiewania kolęd
15:15 – występ grupy teatralnej Misz-Masz
16:00 – Pastroałki z Anną Majkut-Polańską oraz Andrzejem Walusem
16:40 – koncert Ks. Bogadana Skowrońskiego
17:30 – pożegnanie mieszkańców i przybyłych gości