Zapraszamy do uczestnictwa w drugim już Mikołajkowym Turniej Badmintona! Szczegóły poniżej:

Komunikat organizacyjny I
z dnia 23 listopada 2018

Organizator

MKS ZEM Pogoń Duszniki-Zdrój oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju.

Biuro zawodów: Ewa Tucholska, Damian Bednarz, Artur Tucholski

Termin i miejsce

Zawody zostaną rozegrane w dniu 6 grudnia w Hali Sportowej w Dusznikach-Zdroju wg programu zawodów podanego poniżej. Rozgrywki prowadzone będą na 6 kortach. W hali obowiązują wewnętrzne przepisy porządkowe załączone do komunikatu II.

III. Cel

Zawody mają na celu propagowanie grania w badmintona w naszym mieście oraz mikołajkową zabawę i integrację mieszkańców. Uczestników prosi się o upieczenie ciast (w porozumieniu z organizatorem). Ze strony klubu zostanie przygotowana kultowa już Herbata Pana Witka. Osoby przebrane za Mikołaja, elfa itp. dostaną punkty bonusowe w każdym meczu (nie dotyczy kategorii OPEN). Prowadzona będzie profesjonalna sesja zdjęciowa.

IV. Uczestnictwo i sprzęt

Organizator zapewnia sprzęt do grania (rakiety oraz lotki). Wystarczy tylko zapisać się i grać. Zawody rozegrane będą w 4 kategoriach: dzieci (do lat 15), panie amatorki, panowie amatorzy i kategoria OPEN (dopuszczamy grę nawet zawodników zrzeszonych).

Zgłoszenia należy dokonywać poprzez wydarzenie na Facebooku: „II Mikołajkowy Turniej Badmintona”, mailowo na adres: ate@ta.pl, telefonicznie 505986773 lub osobiście. Osoba odpowiedzialna za zapisy: Artur Tucholski. Nie przyjmujemy zgłoszeń przed samymi zawodami. Liczba miejsc jest ograniczona.

Sposób rozgrywania zawodów

Każdy zawodnik ma zagwarantowane co najmniej 2 mecze. W pierwszej rundzie rozgrywane będą mecze w grupach 3 osobowych systemem każdy z każdym. Do drugiej rundy przejdą w zależności od liczby uczestników 2 lub 3 osoby. 2 runda rozegrana zostanie systemem pucharowym gdzie miejsca w drabince zostaną przydzielone na zasadzie rozstawienia wg wyników z grup.

Sposób rozegrania meczu podawany będzie w trakcie trwania zawodów – Biuro Zawodów określi liczbę setów i  punktów na podstawie liczby zgłoszonych zawodników.

Program zawodów

17.00 Mecze grupowe
kategoria Open – kort 1 i 2
kategoria Panowie amatorzy – kort 3 i 4
kategoria Panie amatorki – kort 5 i 6

18.30 Mecze pucharowe kat.: OPEN, panowie i panie, rozpoczęcie turnieju w kategorii Dzieci

20.00 Finały

20.30 Losowanie nagród i dekoracja

VII. Nagrody

Za podium w każdej kategorii zawodnicy otrzymają medale plus dyplomy.

Kategoria OPEN to dodatkowo zawody o Puchar Burmistrza. Nagroda dla najlepszego Duszniczanina i dla zwycięzcy Turnieju. Dla podium przewidziane są nagrody rzeczowe. Pozostałe nagrody będą rozlosowane wśród wszystkich uczestników turnieju. Każdy uczestnik będzie miał zatem szansę coś wygrać. Nagrody są w postaci drobnych upominków ufundowanych przez dusznickie firmy i stowarzyszenia.

VIII. Patronat medialny

Panorama Kłodzka

 

Jarmark bożonarodzeniowy i wspólna wigilia

Czytaj więcej

Elektrykiem na narty!

Czytaj więcej

Zieleniec – kolebka narciarstwa w Sudetach

Czytaj więcej

II Mikołajkowy Turniej Badmintona – turniej o puchar burmistrza

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej