14.09.2016

IBU Otwarte Mistrzostwa Europy w biathlonie

Do organizowanych przez Duszniki-Zdrój mistrzostw zostało zaledwie 88 dni!

Konkurs o Puchar IBU w biathlonie od pierwszej edycji wywołuje ogromne emocje zarówno wśród uczestników i jurorów, jak i publiczności.

Biathlon to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin olimpijskich. Polska, za sprawą utalentowanej kadry może pochwalić się wysokimi wynikami w sportach zimowych na arenie międzynarodowej. I to m.in. odnoszący sukcesy, krajowi sportowcy przyczynili się do faktu, że Duszniki-Zdrój podjęły się organizacji Mistrzostw Europy w biathlonie. Mając na uwadze przede wszystkim promocję regionu oraz całego kraju, miasto na początku 2017 roku będzie gospodarzem tego historycznego wydarzenia.

Do końca 2016 roku zakończona zostanie modernizacja kompleksu Duszniki Arena – inwestycji, dzięki której Polska będzie mogła dołączyć do państw organizujących Puchar Świata. To jedyny obiekt tego typu w kraju, który posiada licencję Międzynarodowej Unii Biathlonowej.

Na stronie dusznikiarena.pl opublikowano już ramowy program mistrzostw. Wbrew pozorom najbliższa zima zapowiada się w Dusznikach całkiem gorąco.